Kıl Tekniği ile Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kıl Tekniği ile Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kıl Tekniği ile Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bizi Takip Et


Kaşların yüz güzelliğinde ve estetiğinde nasıl bir önemi vardır? Kıl tekniği ile kaş tasarımı nedir? Kıl tekniği ile kalın kaşlara nasıl sahip olabilirsiniz? İşlemin etkisi ne kadar sürer? Kıl tekniği yöntemi ile kaş tasarımının yan etkileri var mıdır? Estetisyen ve makyöz Nur Dilmen merak edilen bu tür soruların yanıtlarını veriyor.

. Kaşların yüz güzelliğinde ve estetiğinde nasıl bir önemi vardır?
“Gözler ve çevresi güzellik, estetik ve hatta insanlararası ilk iletişimde büyük önem taşır. Kaşlar da bakışların mimarı olduğu için ifade açısından oldukça önemlidir. Yüzün açılarına ve orantısına uygun, doğallıktan uzaklaşmadan tasarlanmış kaşlar estetiğimize büyük avantaj sağlar. Kişinin olduğundan daha genç ve dinamik görünmesi, sert ifadenin yumuşatılması, düşük gözlerin daha kalkık görünmesi doğru kaş tasarımı ile mümkündür.”

kas dizayni

“KEMOTERAPİ GÖRMÜŞ HASTALARA DA UYGULANABİLİYOR”

. Kıl tekniği kaş tasıaımı nedir?
“Kıl tekniği kaş tasarımı; seyrek, şekilsiz, uzadığı zaman şekli  bozuk görünen kaşlara yüzdeki ifadeyi  çok değiştirmeden kalıcı şekil verilmesi işlemidir. Bu işlem kemoterapi görmüş hastalara da uygulanabilmektedir.”

 . Kıl tekniği kaş tasarımı nasıl yapılır?
“Öncelikle yüze uygun kaş ölçülüp, kalemle çizilerek işlem yapılacak en uygun modele karar verilir. Uygulama yapılacak bölge, lokal anestezi kremi ile uyuşturulur. Steril tek kullanımlık iğneyle pigment boyaları cilt altına yerleştirilir. Cilt altına zerk edilen pigment boya, kaş yapısına ve rengine uygun seçilmelidir. Kıl tekniğindeki amaç isminden de anlaşılacağı gibi kıl şeklinde boyamadır.”

“YANLIŞ YAPILMIŞ KAŞ KİŞİYİ OLDUĞUNDAN YAŞLI GÖSTERİR”

. Yüze ideal kaş nasıl belirlenir?
“Yüze ideal kaş öncelikle ölçümlerle belirlenir. Alın genişliği, göz  büyüklüğü, küçüklüğü veya düşüklüğü, burun açısı, yüz genişliği baz alınarak  kaşların ölçümü yapılmalıdır.
Yanlış yapılmış kaş, kişiyi olduğundan yaşlı, yüzündeki herhangi bir uzvu olduğundan büyük veya yüz ifadesini sert gösterebilir.”

. Yöntemin başarısında kaşın kendi kıllarının yumuşak ya da sert olmasının bir etkisi var mıdır?
“Yapılan işlemin amacı, doğru rengi kullanarak aradaki boşlukları doldurup, kaşı muntazam bir hale getirmek olduğu için kaşın kıllarının yumuşak veya sert olmasının bir etkisi yoktur. “

. Kıl tekniği ile kaş tasarımı ne kadar sürer?
İşlem süresi 1,5-2 saat arasında değişmektedir.”

“KALİTELİ KÖK BOYASI KULLANIMINA ÖZEN GÖSTERİLMELİDİR”

. Kıl tekniği ile kaş tasarımına bağlı ne tür yan etkiler görülebilir?
“Olağan üstü alerjik bir cilt tipi değilse hiçbir yan etkisi yoktur. Kullanılan boyaların kalitesi önemlidir. Kaliteli kök boyası kullanılmasına özen gösterilmelidir. Normal günlük kullanılan kaş kalemleri ve makyaj malzemelerine alerjisi olanlar kalıcı makyajı  tercih etmektedir.”

. Kıl tekniği ile yapılan kaşların etkisi ne kadar sürer? Yöntemin belirli aralıklarla yenilenmesi gerekir mi?
“Kıl tekniği ile yapılan kaşların kalıcılık süresi 1–1,5 yıl arasındadır. Bu süre koyu renklerde daha uzun, açık renklerde daha kısadır. Belirli aralıklarla 6-8 ay arayla, rötuş yapılarak solan renk canlandırılır. Kullanım süresini aza indiren en önemli faktör yağlı ciltlerdir.”

“DOĞAL KAŞ KILLARINIZ İŞLEMDEN ZARAR GÖRMEZ”

. Kıl tekniği ile kaş tasarımının diğer tekniklere göre ne gibi avantajları vardır?
“Kıl tekniği ile kaş tasarımının diğer tekniklere göre en önemli avantajları doğal kaş kıllarınıza hiçbir zarar vermemesi, istediğiniz zaman rahatça sildirip farklı bir şekil yaptırabilmenizdir. En önemli avantajınız  kaşınıza işlem yapıldığının hiç belli olmaması, doğallığını korumasıdır.”

. Kıl tekniği ile kaş tasarımı sonrasında nelere dikkat edilmelidir?
“İlk üç dört gün su değmemesi gerekir. Önerilen kremle nemli tutulmalıdır.  Dört gün sonra hafif kabuklanan bölgeler kendiliğinden dökülecektir. Bu süre içinde kabuklanan bölge asla elle soyulmamalıdır. İlk yapıldığında koyu olan renk on gün sonra doğal bir hal alır.”
. Kıl tekniği ile kaş tasarımı yazın yapılabilir mi? İşlem sonrasında denize, havuza girme, banyo yapma konusunda bir kısıtlama getiriyor musunuz?
“Kıl tekniği kaş tasarımı her mevsimde uygulanabilir. İlk 3-4 gün işlem bölgesine su değmemesi gerektiği için havuza ve denize girilmemesi önemlidir. Rengin solmaması için güneşe çıkıldığında koruyucu krem kullanılmalıdır.”

“KALIN KAŞ GENÇ VE DİNAMİK BİR GÖRÜNTÜ SAĞLAR”

. İşlem sırasında herhangi bir acı, ağrı ya da yanma hissediliyor mu?
“İşlem sırasında uygulama yapılacak bölge lokal anestezi kremi ile uyuşturulduğundan ağrı hissedilmez. İşlem sonrasında ise kısa süren çok hafif bir sızı hissi olabilir.”
. Kalın kaş modasına uyarak kaşlarını yeniden tasarlamak isteyenlere ne gibi önerileriniz olacak?  
“Çok koyu ve kalın olmamak kaydıyla alın ve göz aralığı müsaitse bu modaya uymalarını tavsiye ederim. Kalın kaş her zaman genç ve dinamik bir görüntüye sahip olunmasını sağlar.”


İçeriği Paylaşın