Kış Sezonunun Estetik Trendleri Belli Oldu

Vanity Estetik Hastanesi kış sezonunun en revaçta olacak estetik operasyonları hakkında merak edilenleri anlattı. 

Kış Sezonunun Estetik Trendleri Belli Oldu

Bizi Takip Et


Yaz aylarında ödem ve şişlikler endişesiyle estetik operasyonlarını erteleyenler sonbaharın iyiden iyiye kendini hissettirmesiyle birlikte soluğu güzellik merkezlerinde alıyor. Peki bu sonbahar ve kış sezonunda en çok hangi estetik işlemler öne çıkacak?  Vanity Estetik Hastanesi’nin dört uzman doktoru, popülerliği artacak 4 estetik işlem hakkında bakın neler dedi.

“BOTOKS VE DOLGULARIN POPÜLERLİĞİ DEVAM EDECEK”

Op. Dr. Giray Genç, her sezon olduğu gibi bu sezon da botoks ve dolgu işlemlerinin popülerliğini kaybettirmeden hatta çok daha revaçta uygulamalar olarak öne çıkacağını söylüyor. Kişilerin botoks ve dolgu gibi çok küçük çaplı işlemlerle bile hayallerindeki görüntüye kavuşabildiklerini ifade eden Genç, gün içinde yapılan kısa işlemler sonrası hastanın hızlı şekilde rutin işlerine dönebilmesi dolayısıyla çok tercih edilen iki işlem olarak popülerliğini koruyacağını söyledi. 

YENİ NESİL MEZOTERAPİ: PARİS IŞILTISI

Yaz döneminde cilt bakımları sonucu güneşe hassasiyet oluşmaması ve lekelenmenin önüne geçmek adına kış sezonunda yaptırılacak işlemler hakkında bilgi veren Op. Dr. Zeynep Yasavur Hürkal bu kış özellikle paris ışıltılısı ve PRP gibi cilt yenileyici işlemlerin revaçta olacağını söyledi.  Paris ışıltısının uygulaması yeni nesil bir mezoterapi uygulaması olduğunu ifade eden Hürkal, bu işlemin nasıl yapıldığını şöyle anlattı: 

“NCTF-135 ismi verilen 55 molekül yani serbest ha: 12 vitamin + 24 aminoasit + 6 ko-enzim +nükleik asitler + 6 mineral + 6 diğer farklı vitamin içerikli solüsyonun mikro enjeksiyonlarla cildin hemen altına verilmesi esasına dayanır. Paris ışıltısı ciltteki elastikiyet kaybını giderir, ince kırışıklıkları azaltır. İçerdiği yoğun hyalüronik asit ve peptitler sayesinde cildi nemlendirir ve yeniler. Böylece daha parlak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. En sık uyguladığımız bölgeler; yüzdeki ince çizgiler, göz altı ve çevresindeki ince cilt yapısının onarımı, morluk ve kararmanın giderilmesi, boyun, dekolte ve ellerin üstündeki cilt yapısının yenilenmesidir. Bu tedavi 1-14 gün aralıklarla 3-4 seans yapılır. Problemli ciltlerde ilave olarak ayda 1-2 seans yapılmasında fayda var. Bununla birlikte olumlu etkinin devamı için 6 ayda 1, koruyucu seanslar önermekteyiz. Bu işlemleri, yazın aydınlık ve pürüzsüz bir cilde kavuşulmasında kış sezonunda yapılan bir hazırlık işlemi olarak görebiliriz. Güneş ışınlarının etkisi de çok az olduğundan bu işlemler kış mevsiminde herhangi bir lekelenmeye sebebiyet vermezler.”.

BADEM GÖZLER BU SEZON HER YERDE!

Op. Dr. Özgür Hürkal ise son dönemin en revaçta olan uygulamalarından Badem Göz Estetiğinin kış sezonunda da popülerliğini koruyacağını ifade ederek, “Operasyonların çok daha hızlı bir iyileşme süreci yaratması nedeniyle kış sezonunda yapılmasını önemsiyoruz. Elbette yazın da yapılabilirler fakat hastaların tatil zamanlarına mani olmamak adına ve yaza kendilerini çok daha iyi giriyor olduklarını hissettirmek adına kışın yapılan işlemler yazın kişileri çok daha mutlu edecektir. Badem Göz Estetiği de bu operasyonlardan biridir” dedi. 

Hürkal, Badem Göz Estetiği ile ilgili şu bilgiyi verdi: “Badem göz ameliyatı, daha daha genç, sağlıklı, canlı, estetik ve çekici bir bakış elde etmek amacıyla gözlere daha çekik bir görünüm verilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Kantoplasti ile ayrıca göz kapaklarında ya da çevresinde oluşan sarkmalar da kısmen giderilmektedir. Ameliyat hem kadın hem de erkek hastalara uygulanabilmektedir. Ameliyat lokal anestezi altında klinik ya da ameliyathane ortamında, 40-60 dk içinde yapılmaktadır. Kantoplastide gözün dış kantus denen köşesi, yukarı ve dışa doğru gerilerek kemik zarına asılmakta ve erimeyen bir dikişle sabitlenmektedir. Ameliyat sonrası eski hale dönülmek istenirse, lokal anestezi altında 20 dakikalık bir işlemle dikiş alınarak bu sağlanır. Ameliyat sonrası yara izi kalmaz. Operasyon sonrası ikinci gün hasta günlük hayatına dönebilir, duşunu alabilir. Cilt dikişleri eriyebildiği için alınmasına gerek yoktur. Ameliyat sonrası kişiden kişiye değişen hafif kızarıklık, ödem ve ağrı görülebilir. Hasta tam olarak 10 günün sonunda iyileşmiş olacaktır. İlk 1 hafta makyaj ve kimyasal ürünlerden bölgeyi uzak tutmak gereklidir.” 

MEME BÜYÜTME OPERASYONLARI REVAÇTA!

Genel olarak meme formunu dönüştürmek, şeklini düzeltmek ve dolgunluğunu arttırmak için yapılan estetik operasyonlardan biri olan meme büyütme ameliyatının da bu sezon popülerliğini koruyacak operasyonlardan olduğunu belirten Uzm. Dr. Mehmet Fatih Algan, yaz döneminde ödem ve şişliklerden korkan, iz kalır endişesiyle tatile gidememekten ya da mayo-bikini giyememekten endişe duyan kişilerin sıklıkla kışın tercih ettiği bir estetik operasyon olduğunu söyledi.  

Meme büyütme ameliyatları hakkında bilgiler de veren Uzm. Dr. Mehmet Fatih Algan, silikon meme protezleri ile meme büyütme işleminin genel anestezi altında uygulanan ve yaklaşık 1,5 saat süren bir işlem olduğunu belirterek, “Meme protezi temel olarak iki plana yerleştirilir: kas altı (Pektoral kas altı, Submusküler) ve meme bezinin altı (Subglandüler). Bu karar, hastanın meme dokusunun ve göğüs kasının (pektoral kas) durumuna göre verilir. Ameliyat sırasında, protezin yerleştirileceği boşluk oluşturulduktan sonra, uygun hacimli protez belirlenerek steril şartlarda antibiyotikli solüsyonlarla yıkanarak yerleştirilir. Ameliyat tamamlandıktan sonra hastaya ameliyat sonrasında 4 hafta kullanacağı özel sutyen giydirilir ve hasta yatağına alınır” dedi. Meme büyütme ameliyatında nihai sonucun diğer birçok estetik ameliyata göre daha hızlı bir şekilde yaklaşık ameliyattan sonraki 1. ayda oturduğunu vurgulayan Algan, ameliyattan sonraki ayda özel sutyenin kullanılması ve omuz-kol kaslarının kuvvetle kullanılmasını gerektiren aktivitelerden kaçınmanın yeterli olacağını söyledi. 

 


İçeriği Paylaşın