Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kök hücre tedavisi yüz başta olmak üzere boyun, eller, gerdan gibi bölgelerdeki kırışıklıklardan kurtulmayı sağlıyor.

Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bizi Takip Et


Kök hücre tedavisi başta yüz olmak üzere boyun, eller, gerdan gibi bölgelerde kırışıklıklardan kurtulmayı sağlıyor. Daha dinç, taze, parlak bir cilt görünüm sağlayıp, kırışıklıkları açan bu tedavi yöntemi, kişinin kendi vücudundan türetilen kök hücre ile yapıldığı için hiçbir zararı bulunmuyor. 

CİLT KALİTESİNİ ARTIRIYOR

Yaşla birlikte ortaya çıkan elastikiyet kaybı, ince çizgiler, cilt kalitesinin bozulması gibi sorunları ortadan kaldırmak için birçok farklı yöntem kullanıldığını belirten Amerikan Estetik’ten Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr Ercan Karabacak, dermatolojik kök hücre tedavisinin ciddi etkileri olduğunu söyledi. 

Yapılan klinik araştırmalarla kök hücre uygulamasının cilt kalitesini artırdığı ve bazı cilt problemlerine etkisi artarak çözüm getirdiği kanıtlandığını aktaran Karabacak “Bu anti-aging tedavisi hastadan alınan kök hücrelerin istenen bölgeye enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen güvenli bir uygulamadır. Kök hücreleri hastanın kendi vücudundan (örneğin yağ dokusu) türetildiğinden, vücutta bir yan etkiye neden olmaz” dedi.

VÜCUDUN YEDEK PARÇASI

Kök hücre hakkında bilgi veren Karabacak, “Vücutta tüm doku ve organların yapısını oluşturan hücrelerdir ve vücutta ihtiyaç duyulan her bölgede yer alır. Böylece hasarlanan doku ve organların yenilenmesinde rol oynar. Doku hasarı meydana geldiğinde bu hücreler aktif hale gelirler. Erişkin kök hücreler farklılaşmış dokularda bulunan ancak farklılaşmamış hücrelerdir ve her yaştaki insanda bulunurlar. İhtiyaç duyulduğunda bulundukları dokudaki değişik hücre tiplerine dönüşürler ve kendi kopyalarını üreterek çoğalırlar. Bu hücreler bulundukları dokularda eskiyen, hastalanan veya ölen hücrelerin yerine yenilerini üreten yedek parça kaynakları olarak görev yaparlar” diye konuştu.

İNCE KIRIŞIKLIKLARI AÇIYOR

Kök hücre ile cilt gençleştirmenin mümkün olduğunu kaydeden Karabacak “Özellikle yüz bölgesi başta olmak üzere boyun , eller, gerdan gibi cilt gençleştirme amaçlanan birçok bölgeye uygulanabilir. Bunların yanı sıra iz tedavilerinde kullanılır. Kök hücreler gittikleri alandaki hücrelere ve ortama uyum sağlarlar. Buradaki eksik doku ve hücreleri tamamlarlar. Cilde uygulanan kök hücreler kollajen üretimi ve desteklenmesini sağlayarak elastikiyeti arttırır, aynı zamanda cilt yapılanmasını sağlarlar. Daha dinç daha taze daha parlak ve daha genç bir cilt görünümü sağlarken aynı zamanda ince kırışıklıkları açarak gençleşme sağlar” ifadelerini kullandı.

ZARARI YOK

Kök hücreler kişinin kendi dokularından üretildiği için herhangi bir zarar veya alerjik reaksiyon riski göstermeyeceğini aktaran Karabacak “ Kök hücre tedavisi yüz germeden ziyade cilt yapısını iyileştirir. İnce kırışıklıkların açılması ve lekelerin iyileşmesinde daha ön plana çıkar. Aynı zamanda yaşlanmayı öteler. Bunun yanında elastikiyet artışı yaptığı için elbette yüzde gerilme ve sarkmalarda hafif toparlanma sağlar. Ancak sonuç yüz germeye eş değer tutulamaz” dedi.


İçeriği Paylaşın