Maltepe Belediyesi’nden 30 bin hastaya ücretsiz sağlık hizmeti

Maltepe Belediyesi’nden 30 bin hastaya ücretsiz sağlık hizmeti

Maltepe Belediyesi’nden 30 bin hastaya ücretsiz sağlık hizmeti

Bizi Takip Et


Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün geçtiğimiz yıl 30 bin hastayı ücretsiz tedavi ederek sağlığına kavuşturduğu belirtildi. Halk sağlığı taramalarına katılan kişi sayısının ise 4 bin 702 olduğu bildirildi.

“Daha sağlıklı ve daha mutlu Maltepe” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü,  666 çocuğu da sünnet ettirdi.

680 KİŞİYE EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Evde sağlık hizmetlerine de aralıksız devam eden ekipler, bakıma ve yardıma muhtaç 680 vatandaşa evinde, 717 kişiye de Sağlık Müdürlüğü Binası’nda hizmet verdi.

Bu arada 376 kişiye zorunlu hijyen, 452 kişiye meme muayenesi ve rahim, 22 kişiye temel ilk yardım eğitimi sunuldu.

Okullardaki ağız ve diş sağlığı taramaları kapsamında ise, 2 bin 768 öğrenciye hijyen ve tuvalet kullanma, 154 öğrenciye kötü alışkanlıklar ve şiddet eğitimleri verildi. Ayrıca, ana sınıfı ve birinci sınıfta eğitim gören 3 bin 338 öğrenciye ağız ve diş taraması yapıldı.

EĞİTİMLE DESTEKLİYORUZ

Sağlık çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Sosyal belediyecilik noktasında vatandaşlarımıza en kaliteli ve ücretsiz sağlık hizmetini sunmak için canla başla çalışıyoruz. Bu sene içerisinde yaklaşık 30 bin vatandaşımıza ücretsiz sağlık hizmeti sunduk, bu sayıyı giderek arttırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık eğitimlerimize de, hız kesmeden devam ediyoruz. Biliyoruz ki sağlık, eğitimle desteklenmediği sürece bazı hastalıkların önünü alamayacağız. O yüzden küçük yaşlardan itibaren, çocuklarımıza eğitim veriyoruz” dedi.


İçeriği Paylaşın