Amerikan Embriyoloji Derneği, Memorial`ı Akredite Etti

Amerikan Embriyoloji Derneği, Memorial`ı Akredite Etti

Amerikan Embriyoloji Derneği, Memorial`ı Akredite Etti

Bizi Takip Et


2010 yılında dünyada tüp bebek laboratuvarlarına özel akreditasyon çalışmalarına başlayan Amerikan Embriyoloji Derneği, dünya genelinde hizmet veren merkezleri, kendi belirlemiş olduğu standartlar doğrultusunda değerlendirerek uluslararası alanda tescil ediyor.

Amerikan Embriyoloji Derneği, Mayıs 2011’de hizmete giren “Memorial Antalya Hastanesi Tüp Bebek Merkezi”nin kalite standartlarını tescil etti.

Memorial Hastanesi tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Dünyada bir tüp bebek merkezinin Amerikan Embriyoloji Derneği tarafından tescil edilmesinin en önemli koşulu, referans gösterilen standartları karşılayan bir embriyoloğun merkezde görev yapması. Dernek tarafından sertifikalandırılmış embriyolog, gerekli görülen eğitim ve sınavları başarıyla tamamlamış; dernek tarafından belirlenen en üst düzey bilgi, donanım ve tecrübe kriterlerine sahip olmalı.

Ayrıca, merkezin teknik donanımının en üst seviyelerde olması, prosedür ve çalışma koşullarının yanı sıra; merkezin sunduğu hava kalitesi ve klinik standartlarının da Amerikan Embriyoloji Derneği tarafından kabul edilen en yüksek kalite anlayışına uygunluğu, akreditasyonun diğer önemli koşulları arasında.”

Amerikan Embriyoloji Derneği’nin Memorial Antalya Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nden Dr. Enver Kerem Dirican’ı dünyanın sayılı embriyologları arasında göstererek yetki verdiği belirtilen açıklamada, “Dr. Dirican’ın bilgi ve tecrübeleri ile Memorial Antalya Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nin sunduğu üstün hizmet kalitesi anlayışının sonucu olarak elde edilen bu tescil, Memorial Antalya Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde uygulanan tedavilerdeki yüksek başarı potansiyelini ortaya koymaktadır” denildi.

“DÜNYA STANDARTLARINDA TANI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ”

Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Dr. Sevim Şuekinci, akreditasyon süreci ile ilgili şunları söyledi:

“Memorial Sağlık Grubu’nun İstanbul dışındaki ilk lokasyonu olan Antalya Hastanesi, Memorial hizmet kalitesi anlayışını başta Antalya olmak üzere tüm Akdeniz Bölgesi’ne ulaştırmaktadır. Amerikan Embriyoloji Derneği’nin, özel akreditasyon programı kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucu gerçekleşen akreditasyon ile Memorial Antalya Tüp Bebek Merkezi’nin dünya standartlarında başarılı tanı tedavi yöntemleri uyguladığı, alanında en uzman kadroları bünyesinde bulundurduğu ve dünyada tüp bebek uygulamaları gerçekleştiren merkezler arasında ilk yüzde 25’lik dilimde yer aldığı belgelenmiş oldu.”


İçeriği Paylaşın