Meri İstiroti: Liv Hospital Sektöre Değer Katacak

Meri İstiroti: Liv Hospital Sektöre Değer Katacak


Bizi Takip Et


Liv Hospital ismiyle ilk hastane Ocak 2013 tarihinde İstanbul Ulus’ta açıldı. Live Hospital’ın hedefi 2014 yılı sonuna kadar biri, İstanbul Bahçeşehir’de diğeri,  Ankara Çankaya’da olmak üzere 2 hastane daha açmak.

Liv Hospital Ulus’ta nöbet ekibiyle beraber 150’ye yakın hekimin hizmet verdiğini belirten Liv Hospital Genel Müdürü Meri İstiroti, hastanede toplam 600 kişinin çalıştığını söyledi.

İlerleyen günlerde hastanenin; SGK ile KVC, kardiyoloji, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, nükleer tıp ve gama knife tedavileri için anlaşma yapacağını belirten İstiroti, yeni hizmete giren Liv Hospital ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

. Hasta gözüyle bakacak olursak, hangi hastalar ve yakınları öncelikli olarak Liv Hospital’a gelecek? Bir başka deyişle hedef hasta kitlesi olarak Liv Hospital kendisini özel hastaneler arasında nerede konumlandırıyor?
Öncelikle Liv HOSPITAL olarak sağlığına önem vermenin yanı sıra gelişmeleri de yakından takip ederek en modern tanı ve tedavi yöntemlerine ilgi gösteren yerel ve yabancı hasta grubu hedefledik. Güçlü hekim kadromuz ile birlikte ileri tanı-tedavi yöntemlerini dünyayla eşzamanlı kullanan sağlam bir teknolojik altyapıyı da Liv bünyesinde topladık.

Özel hastaneler arasında da özellikle kadromuz ve verdiğimiz hizmet ile sektöre değer katacağımızı düşünüyoruz.

. Öncelikli olarak kaç hastaneniz, nerelerde açılacak? Hedefiniz Türkiye’de kaç hastaneye ulaşmak?

İlk hastanemizi Ocak ayı başında İstanbul Ulus’ta açtık. 2014 yılı sonuna kadar İstanbul Bahçeşehir ve Ankara Çankaya’da 2 hastane daha açmayı hedefliyoruz.

. Liv markasıyla dünyaya açılmayı da düşünüyor musunuz? Özellikle yakın coğrafyada hastane açmak gibi hedefleriniz var mı?
Şu anda başka ülkelerde hastane açmak gibi bir hedef yok. Ancak ilerleyen süreçlerde pazarların da taleplerine göre yatırımlara yön verilebilir.
. SGK anlaşmanız var mı ya da olacak mı? Hangi branşlarda?

SGK ile KVC, Kardiyoloji, Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp ve Gama Knife tedavilerinde anlaşmamız olacak.

. Hastanede kaç hekim, hemşire görev yapıyor?

Nöbet ekibimizle beraber 150’ye yakın hekim ve toplam 600 çalışanla Liv ailesi olarak kapılarımızı açtık.

. Hekim ve hemşire kadrosunu oluştururken nelere dikkat ettiniz?

Liv HOSPITAL’ın hekim kadrosunu oluştururken kendi branşında en çok uzmanlaşmış isimler arasında yer almasına dikkat ettik. Kadromuzdaki tüm hekimler başarılarını klinik verileriyle kanıtlayan kişiler. Ayrıca ekip çalışmasına son derece yatkın bir kadro oluşturuldu. Bu kadar uzman bir kadronun yanında hemşirelerin de seçilmesine büyük özen gösterildi. Hasta odaklı, güler yüzlü, uzman bir ekibin oluşturulması için titiz bir çalışma yapıldı.

. Logoda neden turkuaz renk seçildi?
Dinlendirici ve stresi alan bir renktir, hastaneler insanların severek gittiği bir yer değildir, stresi azaltan bir renk olması bizim için önemliydi.

. Liv HOSPITAL nasıl bir tanıtım, PR ve pazarlama politikası belirledi kendine?

Hastanenin açılış sürecinde oldukça yoğun bir tanıtım süreci geçiriyoruz. Açık hava reklamlarını sıklıkla kullandık. Bir süre önce de televizyon reklamımız yayına girdi. Hekimlerimizle birlikte sağlık konularındaki haber çalışmalarımız da hızla sürüyor.

. Liv HOSPITAL medya ile ilişkilerinde kötü örnekler düşünüldüğünde neleri yapmayacak?
Gündemi takip eden, medya mensuplarına gerekli bilgilendirmeleri hızlı ve doğru şekilde yapan bir iletişim biçimi hedefliyoruz. Yeniliklerimiz, ileri tanı ve tedavi yöntemlerimiz ve hekimlerimizin deneyimlerinin bütün topluma ulaşması için bütün yayın gruplarına değmeye gayret edeceğiz.

. Hastanenin diğer özel hastanelere kıyasla öne çıkan branşları neler?
•    GMP standartlarında yer alacak Rejenetarif tıp ve kök hücre laboratuarı

•    Onkolojik cerrahiler (Tüm dallarda, beyin tümörleri, baş ve boyun tümörleri, rahim ve over kanserleri, karaciğer, kolon,  akciğer, meme, tiroid) ve onkolojik tüm kapsamlı tanı ve tedaviler
–    Meme kanserleri için Meme PET
–    Truebeam teknolojisi

•    Beyin cerrahisi ve Parkinson hastalıkları için yapılan fonksiyonel cerrahi

•    Kalp sağlığı, SHAPE programı, aritmi teknikleri, TAVİ uygulamaları ve benzeri kardiyak girişimsel uygulamalar

•    Ortopedi ve sporcu sağlığı ile ilgili tüm tedavi ve cerrahiler


İçeriği Paylaşın