Medical Care`den Diyaliz Hastalarına Hizmet

Medical Care`den Diyaliz Hastalarına Hizmet

Medical Care`den Diyaliz Hastalarına Hizmet

Bizi Takip Et


Türkiye’de 16 yıldır faaliyet gösteren Fresenius Medical Care, kronik böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize ihtiyaç duyan hastalara yönelik tedavi hizmeti ve ürünler sunuyor. Türkiye’de ve dünya çapında hizmet veren  Fresenius Medical Care, 41  ülkede 83 bin çalışanı, 2011 sonu itibariyle 12,8 Milyar USD’lik cirosu ile dünya çapında 3.119 kliniğinde 253.041 hastaya ulaşıyor.

Fresenius Medical Care Türkiye’de 1996 yılında  faaliyete başladı. 2011 sonu itibariyle 135,6 milyon Euro ciro yapan Fresenius Medical Care Türkiye, yarattığı 2400 kişilik istihdam ile hem ürün satışı ve teknik servisi hem de 26 ildeki 58 kliniğinde yaklaşık 7000 Hemodiyaliz hastasına ve ülke çapında 1400 Periton Diyalizi hastasına sunduğu Diyaliz Tedavi Hizmeti ile diyaliz alanında ülkemizde de diyaliz alanında lider sağlık kuruluşu olarak hizmet veriyor.

ÜLKEMİZDE DİYALİZ HASTASI SAYISI HIZLA ARTIYOR:

Türkiye’de diyaliz tedavisi gören hasta sayısının 56 bini aştığını belirten Fresenius Medical Care Başkan Yardımcısı Alp Özkan, “Fresenius Medical Care Dünya’da ve Türkiye’de diyaliz sektöründe faaliyet gösteren bir kuruluştur. Türkiye’de toplam 26 ilde 58 diyaliz merkezinde hemodiyaliz hastalarına hizmet vermektedir. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de diyaliz hastalarının sayısı hızla atıyor… 2020 yılında bu sayı 100 bine yaklaşacak… Buna karşılık böbrek nakli sayısı az. Bu tablo diyalize olan ihtiyacın daha da artacağını gösteriyor. Fresenius Medical Care olarak amacımız, kronik böbrek hastaları için diyaliz alanında en yüksek standartlarda hizmet ve ürünleri ülkemizde de sunmaktır” dedi.


İçeriği Paylaşın