Nişantaşı Hospital Açılıyor

Nişantaşı Hospital Açılıyor

Nişantaşı Hospital Açılıyor

Bizi Takip Et


Memorial Hastanesi’nin kuruluş ve işletmesini 1996-2005 yılları arasında yürüten Ortadoğu Grup, sağlık sektöründen ayrılmasının ardından, yakında hizmete açacağı Nişantaşı Hospital ile sektöre geri dönüyor. Hastane, Nişantaşı’ndaki  Dr. Pakize Tarzi Doğum Evi ve Tahlil Laboratuvarı’nın yerinde yeniden inşa edilen binada hizmet verecek.

Yatırımcı grup adına açıklamalarda bulunan Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür, 50 milyon dolar değerindeki hastanenin kısa bir süre içerisinde hizmete açılacağını kaydetti.

Nişantaşı Hospital Genel Müdürü Metin Genç, 5000 m2’lik kapalı alana sahip olan Nişantaşı Hospital’in, 39 hasta yatağı, 4 ameliyathane, 10 üçüncü basamak yenidoğan yoğun bakım yatağı, 2 erişkin yoğun bakım yatağı, tam donanımlı acil servis ve görüntüleme merkezine sahip olduğunu, ayrıca teknolojik gelişmelerin sağladığı imkânları kullanarak laporoskopik cerrahide yoğun hizmet vereceklerini ifade etti.

Nişantaşı Hospital’da başhekimlik  görevine getirilen Op. Dr. Sevil Öz, Nişantaşı Hospital’de; Kadın Hastalıkları ve Doğum, Genel Cerrahi, Meme Cerrahisi, Çocuk ve Yenidoğan Hastalıkları, Dahiliye, Enfeksiyon Hastalıkları, Seyahat Hastalıkları, Endoskopi, Anesteziyoloji, Radyoloji ve Diyet branşlarında tanı ve tedavi hizmeti vereceklerini belirtti.


İçeriği Paylaşın