Yeni Yıl İçin Sağlıklı Hediye Seçenekleri

Yeni Yıl İçin Sağlıklı Hediye Seçenekleri

Yeni Yıl İçin Sağlıklı Hediye Seçenekleri

Bizi Takip Et


Yeni yıl; iyi dileklerde bulunmak, geleceğe dair yeni umutlar beslemek, yeni kararlar almak ve tabii armağanlar vermek, armağanlar almak için bir fırsat.

Sevdiklerimize daima sağlık dileklerinde bulunur kendimiz için de yeni yılda öncelikle sağlık dileriz. Sağlıklı olmayı bu kadar çok isteyen bir toplum olmamıza rağmen pek çoğumuz sağlık kontrollerimizi ihmal ederiz.

Son yıllarda hastaneler, sağlık kuruluşları ve güzellik merkezleri yeni yılda sevdiklerinize “sağlık” armağan etmeniz için çeşitli alternatifler hazırlıyor.

Sunulan seçenekler arasında; check-up’tan genel sağlık hizmetine, Spa’dan bölgesel zayıflamaya, cilt bakımından çocuk sağlığı check up programına, estetik operasyon paketlerinden güzellik kürü programlarına kadar çok çeşitli paketler bulunuyor.

Yılbaşı öncesi; hangi sağlık kuruluşunun hangi sağlık paketini hazırladığını sizin için araştırdık. İşte firmalar ve paketlerin ayrıntıları.

ACIBADEM MOBİL SAĞLIK

Acıbadem Mobil Sağlık, sevdiğiniz insanlara hediye edebileceğiniz sağlıklı paketler oluşturdu. Bu paketler ve paketlerin içeriği şöyle:

. İçim Rahat Paketim: Medikal koçluk, acil mobil sağlık hizmeti, acıbadem sigorta indirim networku, kardiyoloji muayenesi, acıbadem acil sağlık sigortası, isme özel kit. İçim Rahat Paketim`in fiyatı 349 TL

. Güvencem Cebimde Paketim: Medikal koçluk, acil mobil sağlık hizmeti, acil tedavili ferdi kaza sigortası, acıbadem sağlık grubu özel indirimi, dahiliye muayenesi, isme özel kit. Güvencem Cebimde Paketim`in fiyatı 199 TL

. Evde Check-up Paketim: Check-up muayene, kardiyolojik tetkikler, laboratuar tetkikleri, medikal koçluk, acil mobil sağlık hizmeti, acil tedavili ferdi kaza sigortası, acıbadem sağlık grubu özel indirimi. Evde Check-up Paketim`in fiyatı: 612 TL

. Hastanede Check-up Paketim: Bu paket, erkek check-up`ı, kadın check-up`ı ve çocuk check-up`ı olmak üzere üçe ayrılıyor. İçeriği ise şu şekilde: Erkek check-up paketinde, muayeneler, kardiyoloji muayenesi, radyolojik tetkikler, laboratuar tetkikleri. Kadın check-up paketinde muayeneler, kardiyoloji muayenesi, radyolojik tetkikler, laboratuar tetkikleri. Çocuk check-up paketinde ise muayeneler ve laboratuar tetkikleri yer alıyor.

. Bebek Plus Paketim: Medikal koçluk, acıbadem grup indirimi, ücretsiz muayene (Dahiliye veya Çocuk), hastalık yönetimi, isme özel kit, evde hemşire ziyareti, bebek malzemeleri çantası.

. Yaşam Paketim: Medikal Koçluk: Acil mobil sağlık hizmeti, acil ilaç ve sarf malzeme, hastane organizasyonu, acil tedavili ferdi kaza sigortası, acil servis muayenesi, dâhiliye muayenesi, evde girişimsel hemşirelik veya doktor hizmeti, özel ilkyardım çantası, hastalık yönetimi. Yaşam Paketim`in fiyatı: 499 TL

Herhangi birini sevdiklerinize armağan etmek istiyorsanız, ayrıntılı bilgilere acıbadem mobil sağlık sitesinden ulaşabilirsiniz. Yeni yıl kampanyasında olan Hastane check-up paketi 840 TL iken; çocuklar için olan check-up paketi ise 490 TL.

ACIBADEM HASTANESİ

Acıbadem Hastanesi’nin hazırladığı check-up paketiyle, sevdiklerinize yıl boyu sağlık hediye etmiş olursunuz. Kadın ve erkek için ayrı ayrı hazırlanmış olan check-up paketi sizin için sağlıklı bir hediye alternatifi olabilir. Bu paketlerin ayrıntıları ise şöyle: Yeni yıl kadın check-up paketinde, muayeneler içerisinde check-up, kardiyoloji ve jinekoloj muayeneleri yer alırken; kardiyolojik tetkikler, patolojik tetkikler, radyolojik tetkiklerden laboratuar tetkikleri gibi pek çok tetkik de yer alıyor. Erkek check-up paketinde ise check-up muayenesinin yanı sıra kardiyoloji ve üroloji muayeneleri de mevcut. Kardiyolojik tetkikler, radyolojik tetkikler ve laboratuar tetkikleri de, erkek paketinde yer alıyor.

MEDİCAL PARK HASTANESİ

Medical Park Hastanesi, “Herkes İçin Check-up” sloganıyla sevdiklerinize check-up armağan etmenizi sağlıyor. Medical Park Hastanesi iki ayrı check-up paketi hazırladı. İçeriği daha kapsamlı olan pakette; dahiliye ve kardiyoloji muayenesinden EKG ve Eforlu EKG’ye, EKO’dan akciğer grafisine kadar pek çok test mevcut. Ayrıca; kolesterol, trigliserid, üre ölçümleri, idrar tahlili, diyabet ve HIV testi de yapılıyor.  Daha birçok test ve muayenenin de yer aldığı bu check-up paketinin fiyatı 350 TL.

Medical Park Hastanesi’nin hazırlamış olduğu bir diğer check-up paketi’nde ise; akciğer grafisi, glukoz ve kolestrol ölçümü, EKG, tam idrar tahlili, üre testi ve daha birçok test bulunuyor. Bu check-up paketinin fiyatı da 200 TL.

MEMORİAL HASTANESİ

Sağlıklı paketler hazırlayan bir diğer yer ise Memorial Hastanesi. Memorial Hastanesi`nin yeni yıl için hazırladığı check-up paketlerinde; çocuk check-up, dental check-up, diş beyazlatma ve diş taşı temizliği, koroner BT anjiyo, lasek-lasik göz ameliyatı, lazer epilasyon işlemleri, medikal estetik uygulamaları, diyet paketleri ve sünnet yer alıyor. Birbirinden farklı sağlık paketlerini sevdiğiniz kişilere hediye edebilirsiniz.

İZMİR KENT HASTANESİ

Yakınlarınıza armağan edebileceğiniz bir diğer sağlık paketi ise Kent Hastanesi tarafından oluşturulmuş check-up paketleri. Bu check-up paketlerinde, 40 yaş altı ve üstü erkek check-up, 40 yaş altı ve üstü kadın check-up, kardiyolojik check-up, sigara içenler için check-up, çocuk check-up, diyabet hastası için check-up, obezite hastası için check-up programları varken bu programların ikisi bir arada da mevcut. Örneğin, 40 yaş üstü erkek+kardiyolojik check-up paketi. Bu sağlıklı armağanların ücretleri ise 567 TL ile 2.482 TL arasında değişiyor.

DR. BACK-UP

Dr. Back-Up Genel Sağlık Hizmeti paketi ile bir yıl boyunca 7 gün 24 telefon ile sağlıkla ilgili sorulara tıbbi sekreterler, hemşireler ve doktorlar aracılığıyla cevap veriliyor. Paket kapsamında verilen hizmetler şöyle: Ücretsiz check up yaptırıp sonuçların dijital ortamda oluşturulması ayrıca geçmişte yapılmış laboratuar, test,  tıbbi kontrol bilgilerinin hastanın medikal künyesine eklenmesi, saklanması, güncellenmesi.

Acil durumlarda hem kendisinin hem ailesinin 7/24 ambulans hizmeti alması. Sağlık randevularının alınması, periyodik kontrollerinin hatırlatılması.

OTA TIP MERKEZİ

Yeni yılda en güzel hediye, sağlık ve güzellik diyen Ota Tıp Merkezi ise; 199 TL. değerinde Check-up  ya da limitini sizin belirleyeceğiniz hediye çeki alternatifi sunuyor. Ota Tıp Merkezi’nin hediye seçeneklerinden birini satın almanız halinde Ota Tıp, size mini bir check-up hediye ediyor.

M-ONEP

Tüm yılın yükünü omuzlarından atarak dinlenmek ve enerjisini yeniden kazanıp yeni yıla capcanlı, taptaze girmek isteyenler ya da bu fırsatı sevdiklerine armağan etmek isteyenler için M-Onep; yeni yıl hediyesi ile birlikte özel bir bakım sunuyor.

Yeni yıl için özel olarak tasarlanan Darphin New Year Rejuvenating Treatment; arındırıcı, detoks sağlayan temizlik ve peeling, yatıştırıcı ve rahatlatıcı masajlar, aromaterapi, Sıcak havlu kompresleri, canlandırıcı maske uygulamalarını içeriyor. Süre 1.5 saat, fiyatı ise 250 TL. M-Onep, bu bakımı hediye alanlar da bir armağan sunuyor.

TRANSMED SAÇ& ESTETİK CERRAHİ KLİNİĞİ

Transmed Saç& Estetik Cerrahi Kliniği, “11 yıldız: Senin Yılın, Senin Yıldızın”  sloganı ile yeni yılda sağlıklı hediyeler paketine bir alternatif oluyor.

Transmed, 15 Aralık – 15 Ocak tarihleri arasında 11 yıldız kampanyası ile sevdiklerinize yeni yıla tazelenmiş olarak girebilecekleri 11 ürün paketinden birini hediye etme olanağı sunuyor.

Transmed, hem bayanlara hem de erkeklere yönelik ürünler içeren paketlerinde, sevdiklerinizin ihtiyaçlarına göre bir içerik hazırladı.
Epilasyondan göğüs büyütme veya küçültmeye, jinekomasti ameliyatından burun estetiğine, alerji ve besin danışmanlığından karın ve/veya mide liposuction’ına, cilt bakımından kavitasyona kadar pek çok seçenek sunuyor.

İNCİ SOYDAN

Tüm kadınlar yeni yıla arzu ettikleri elbiselerle, küçük bedenlerle girebilsinler diye İnci Soydan özel yeni yıl paketleri hazırladı. Paket içeriği şöyle:

•  Kırmızı Elbise Paketi:
 Karın bölgesinde sorun yaşayanlar için hazırlanmış bir program.
•  Strech Elbise Paketi: Basen bölgesinden hoşnutsuz olanlar için bir program.
•  Siyah Mini Elbise Paketi: Selülitlerinden bıkanlar için bir program.
•  Işıltılı Askılı Elbise Paketi: Kolları ve üst bedenindeki fazlalıklardan kurtulmak için…

Bu paketlerin fiyatları, 800 TL ile 2 bin TL arasında değişiyor.

SIVANA BY LADONNA

Sivana by Ladonna ise; okyanus yatağında vücut peelingi, yosun terapi ve masajdan oluşan bir paket hazırladı. Paket fiyatı yılbaşına kadar 150 TL.

SANDA SPA

SANDA SPA’nın Crystal masaj paketi; 50 dakika vücut, 20 dakika baş masajı olmak üzere toplam 70 dakika sürüyor. Enerjisini doğadan alan kristal taşlarla uygulanan bu masajın ücreti ise 145 TL.

AİLEDEN BİRİ EVDE BAKIM

Check-up’a zaman darlığı nedeniyle gidemeyen sevdiklerinize “yerinde” check-up armağan edebilirsiniz. Aileden Biri Evde Bakım Merkezi, isteyenler için her ortama, eve, işe her yere check-up hizmeti getiriyor. Belirlenen bir zamanda, uzman personel adrese giderek, seçilen tahlil paketi için gereken örnekleri alıyor ve bunun ardından doktor sizi arıyor, sonuçları raporluyor ve önerilerde bulunuyor.

Paket çeşitleri şöyle:

1.       40 yaş altı, Geniş kapsamlı paket
2.       40 yaş üstü, Geniş kapsamlı paket
3.       40 yaş altı, Dar kapsamlı paket
4.       40 yaş üstü, Dar kapsamlı paket
5.       Diyabet Check-up Paketi
6.       Kardiovasküler Risk Check-up Paketi

Bu paketlerin içerisinde yer alan check-up programlarının fiyatları ise 110 TL ile 400 TL arasında değişiyor.

EMCARE EVDE BAKIM HİZMETLERİ

Yine bir hediye alternatifi olan Emcare Evde Bakım Hizmetleri`nin hazırladığı yeni yıl paketi ise şu şekilde: Laboratuar Tahlilleri (yılda bir kez), ambulans hizmeti, 365 Gün/24 saat sınırsız telefonla danışmanlık hizmeti, belirtilen hizmetlerden yüzde 15 indirimli yararlanma imkanı.

Üyelerin yüzde 15 indirimli faydalanacağı hizmetler ise: 365 Gün 24 Saat Acil Doktor Ziyareti, Evde Bakım Doktoru Ziyareti, İlaç Uygulama (Enjeksiyon), Ziyaret Sonrası Hemşire İzlemi, Fizyoterapist Ziyareti, Psikoterapist Ziyareti, Evde Ultrason Çekimi, İlk Yardım Eğitimi, Tıbbi Cihaz Kiralama Hizmetleri.


İçeriği Paylaşın