Kadın Kanserlerine Dur Demek İçin Pedal Çevirecekler

Kadın Kanserlerine Dur Demek İçin Pedal Çevirecekler


Bizi Takip Et


Genç Birikim Derneği ve Onkoloji Hastaları Derneği (Onko-Sev) kadın kanserlerine dikkat çekmek ve destek olmak amacı ile “Ride 4 Women”  etkinliğinde pedal çevirecek.

Kadın kanserlerine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla tüm dünyada farklı etkinlikler düzenlendiğini belirten Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce “Bu etkinliklerden biri olan ‘Ride 4 Women’ kapsamında profesyonel bisikletçiler, her yıl Avrupa’nın birkaç ülkesinde pedal çeviriyorlar. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı ve Avrupa Jinekoloji Onkoloji Derneğinin işbirliğiyle düzenlenen bu yılki etkinlikte derneğimizi ve Muş ‘u temsilen yer  alacağız” dedi.

Viyana’da start alacak etkinlikte Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan’ı geçecek olan bisikletçiler 13 Mayıs’ta İpsala Sınır Kapısı’ndan ülkemize giriş yapacak. Yabancı bisikletçiler, Ankara’dan gelecek bir başka grupla İstanbul’da buluşacak. Etkinlik kapsamında 14 Mayıs’ta Boğaziçi Köprüsü pembe renkte ışıklandırılacak. 15 Mayıs’ta ise  tüm bisikletçiler kadın kanserlerine karşı dikkati çekmek amacıyla köprüden birlikte geçecekler.


İçeriği Paylaşın