Medistate Kavacık Hastanesi Açıldı

Medistate Kavacık Hastanesi Açıldı

Medistate Kavacık Hastanesi Açıldı

Bizi Takip Et


Medistate Hastanesi İstanbul Kavacık’ta hizmete açıldı. Medistate Hastanesi’nde doğaya zarar vermeyen malzemeler ve teknolojiler kullanıldığı bu nedenle ‘Yeşil Hastane’ özelliği taşıdığı belirtiliyor.
Hastaneyle ilgili olarak verilen bilgiler şöyle:

“Akademisyen doktorların kurulum ve inşaat aşamasında, başından sonuna takip ettikleri bir hastane olan Medistate Kavacık Hastanesi,  sağlık bilimleri alanında faaliyet gösterecek bir üniversite hastanesinin temelini oluşturacak lider hekimler ile iş adamlarının ortak hareket etmesi sonucunda kuruldu.

Altyapısı, 2007 Eylül ayında başlanan ve 3 yıldır devam eden bir proje olan Medistate Hastanesi; 17 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu, 120 yatak kapasitesine sahip. 9 yeni doğan, 8 erişkin, 3 koroner ve 5 kalp damar cerrahisi ve yoğun bakım ünitelerine sahip olan hastanede kişiye özel V.I.P odaları da bulunuyor.

Medistate Hastanesi, 80 hekim, 100 hemşire, 50 temizlik görevlisi ve 30 hasta bakıcıdan oluşan yaklaşık 400 sağlık personeli ile hizmet verecek.

Kapsamlı bir acil servise sahip olan Medistate Hastanesi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, dahiliye, genel cerrahi, kardiyoloji, kadın hastalıkları ve doğum, nöroloji, cildiye, göz hastalıkları, fizik tedavi, bunların yanında kulak burun boğaz, ortapedi ve travmatoloji ile üroloji branşlarında da hizmet sunacak.”


İçeriği Paylaşın