Meme Dikleştirmede Yeni Yöntem

Meme Dikleştirmede Yeni Yöntem

Meme Dikleştirmede Yeni Yöntem

Bizi Takip Et


Memenin doku sıkılığındaki azalma ve sarkma problemini en az ameliyat iziyle ve daha kalıcı olarak çözen bir yöntem geliştirildi. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Tezel tarafından geliştirilen yönteme, “Memeyi Kendi Dokusuyla Asma” yöntemi deniliyor. Bu yöntemle yapılan estetik operasyonların, doğal bir sütyen etkisi gösterdiği bildirildi.

Doç. Dr. Erdem Tezel tarafından geliştirilen yöntem, dünyanın en prestijli hakemli dergilerinden Journal of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery dergisinde yayınlandı. Yöntemle ilgili olarak verilen bilgiler şöyle:

MEMEYİ KENDİ DOKUSUYLA ASMA YÖNTEMİ

“Memeyi Kendi Dokusuyla Asma” yöntemiyle, memenin özellikle koltuk altına doğru yayılan kısmından yararlanılarak, meme dokusu hem yukarıya hem de içe doğru itiliyor; kendi üzerine katlanarak sıkılaştırılıyor ve dikleştiriliyor. Memeyi dik tutan kendi dokusu olduğundan ve memenin ağırlığını taşıyan kısım derinin altında kaldığından çok daha az iz kalıyor. Bu yöntemle elde edilen sonuç önceki yöntemlere göre çok daha kalıcı oluyor. Özellikle yatar pozisyondayken memenin yanlara, koltuk altına doğru yayılması ve ayrık gözükmesi sorununa çok etkili bir çözüm getiriyor. Bu yöntemle meme, gerektiğinde küçültülebiliyor da.

‘Memeyi Kendi Dokusuyla Asma’ yöntemiyle gerek genç hastalarda memenin yapısal doku gevşekliği, gerekse ilerleyen yaşlarda zamanın ve/veya emzirmenin etkisiyle karşılaşılan gevşeklik ve sarkma sorunları çözülebiliyor. Doğal bir sütyen etkisi yaratan yöntemle hastalar, iki hafta gibi kısa bir sürede günlük yaşantılarına dönebiliyorlar ve hatta yüzebiliyorlar.”


İçeriği Paylaşın