Meme Kanserini Yendiğini Duyuran Hande Yener Yaşadıklarını Anlattı

Şarkıcı Hande Yener, geçen sene Haziran ayında meme kanserine yakalandığını ve ameliyat olduğunu açıkladı. Yener yaptığı açıklamada, “Doktorun sonuca bakıp ‘felaket’ dediğini duydum, yıkıldım” dedi.

Meme Kanserini Yendiğini Duyuran Hande Yener Yaşadıklarını Anlattı

Bizi Takip Et


Şarkıcı Hande Yener, bir televizyon programına verdiği röportajda meme kanserini atlattığını açıkladı ve erken teşhisin önemini bir kez daha hatırlattı. 

Yener, hastalık sürecinde yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Çok önemli bir rahatsızlık atlattım. Kimseye de anlatmadım. Çünkü pandemi döneminde herkesin morali çok bozuktu. Sevenlerimi de üzmek istemedim. Geçen sene haziran ayında meme kanseri oldum. İlk duyduğumda konuşamıyordum ve kitlenmiştim. Göğsümde kitle hissettim, hastaneye koştum. Bende bir şeyler olduğunu anlamıştım. Tomografiler çekildi. Kanser olduğum söylendi. Çok zor bir süreçti.

Ailemden sakladım. İlk öğrendiğimde öleceğimi sandım. Sonuçlarımı bekliyordum. Doktorun sonuca bakıp ‘felaket’ dediğini duydum, yıkıldım. Öleceğimi sandım. Raporlarımı alıp oradan çıktım. Misha arabadaydı ve ona ‘ölüyorum’ dedim. Sonra gözyaşlarıyla hastaneye döndüm. Yanımdakiler intihar edeceğimi sandı, yalnız bırakmadı. Delirmiş vaziyetteydim. Başka doktorla görüştüm ve ‘Erken teşhis hayat kurtarır’ dedi.”


İçeriği Paylaşın