MEMEDER’e Ödül Yağıyor

MEMEDER’e Ödül Yağıyor

MEMEDER’e Ödül Yağıyor

Bizi Takip Et


Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), Meme Kanseri Erken Tanı ve Tarama Projesi ile ödül  aldı.  İstanbul Tabip Odası’nın  her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Prof. Dr. Nusret Fişek Halk Sağlığı Ödülleri” ne giden proje,  jürinin değerlendirmeleri sonucunda “Bilimsel Teşvik Ödülü”nü aldı.
2008 yılında İstanbul’da başlatılan ve 5.329 kadın’ın ücretsiz olarak tarandığı proje ile bugüne kadar 33 hastaya erken meme kanseri tanısı konuldu. 10 yıl süreyle devam edecek olan proje Bahçeşehir Belediyesi ve Roche Müstahzarları San. A. Ş.’nin ana sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

MEMEDER’DEN “A SINIF”I PROJE…

MEMEDER’in aldığı diğer bir ödül ise şöyle:

MEMEDER, hazırladığı etkin projeleriyle Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun A seviyesi olarak seçtiği iki merkezden biri oldu. Kurumun Viyana’da organize ettiği ve farklı ülkelerden onlarca bilim adamının katıldığı toplantıda “Gelişen Ülkelerde Meme Kanserinde Taramanın ve Mamografi Kalite Kontrollerinin Etkisi” konulu projeler tartışıldı. 4 günlük toplantı sonucunda belirlenen projeler arasından MEMEDER, A seviyesi olarak seçilen 2 merkezden biri olarak belirlendi.

Projenin amacı, meme kanseri için tarama uygulamayan ülkelerde, taramanın saptanan kanserler üzerine etkisi ve mamografide kalite kontrolünün tarama üzerine etkilerinin araştırılmasıydı.

Hindistan, Costa Rica, Makedonya, Bosna, Pakistan, Nijerya, Kenya, Filipinler, Zambia, İrlanda ve Uganda gibi ülkelerin katıldığı organizasyon Birleşmiş Milletler binasında gerçekleştirildi.

ULUSAL SAĞLIK İLETİŞİMİ ÖDÜLÜ

MEMEDER son olarak, Farmaskop Ulusal Saglik İletişimi Ödülleri’nde sosyal etkinlikleri için 3 ödül aldı. Ödüller şöyle:

1- “Meme Sagligin Elinde ” Kampanyasi ile ” En iyi kurumsal sosyal sorumluluk ” ( 2012)
2- En İyi Kadin Sagligina Yonelik Kampanya Dalında “Başarı Ödülü” ( 2012)
3- En iyi Kamu Bilgilendirme / Farkındalık Yaratma Kategorisinde “Basari Odulu” ( 2012)


İçeriği Paylaşın