Memorial, An-Deva Grubu’na Ortak Oldu

Memorial, An-Deva Grubu’na Ortak Oldu

Memorial, An-Deva Grubu’na Ortak Oldu

Bizi Takip Et


2010 Haziran ayında Memorial Antalya Hastanesi ile Akdeniz Bölgesi’ne getiren Memorial Sağlık Grubu, Antalya’nın köklü sağlık kuruluşu An-Deva Sağlık Grubu’na ortak oldu.

Antalya’da Yıldız, Topçular, Hayat Hastaneleri ve Dokuma Tıp Merkezi ile hizmet veren An-Deva Sağlık Grubu’nun yüzde 62.5 hissesini satın alan Memorial Sağlık Grubu, bu ortaklığı 02 Mart 2011 Çarşamba günü The Marmara Oteli’nde gerçekleştirilen basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu.

Memorial Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, An-Deva Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Atay ve Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda; ortaklık anlaşmasının detayları, Memorial Sağlık Grubu’nun Antalya’daki büyüme planları ve Memorial ile An-Deva işbirliği kapsamında yapılacak yeni yatırımlara ilişkin bilgiler verildi.

“TÜRK SAĞLIK SİSTEMİNE YATIRIMIMIZ 400 MİLYON DOLARI AŞTI”

Memorial Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, “Memorial’ın Türkiye’de gerçekleştirdiği yatırım miktarı şu ana kadar 400 milyon doları aşmış durumda. İstanbul gibi Antalya da bizim için çok önemli. Türkiye’nin en çok büyüyen şehirlerinden biri Antalya’ya yatırımlarımız devam edecek. Özellikle bu önemli ortaklık ve yeni açılacak bölümlerimizle bugün turizmde Türkiye’nin başkenti olan Antalya’nın çok yakında sağlık turizminde de dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacağına inanıyoruz” dedi.

“MEMORİAL İLE GÜÇ BİRLİĞİNE GİTMEKTEN MUTLUYUZ”

An-Deva Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Atay ise; “1995 yılında ilk hizmet halkasını Doğu Garajı Tıp Merkezi ile başlatan An-Deva Sağlık Grubu bugün 3 Hastane, 1 Tıp Merkezi’nde; toplam 250 yatak, 9 ameliyathane, 150 doktor ve 1000 personeli ile hizmet vermektedir. Günlük 2000’in üzerinde poliklinik kapasitesi ve 500.000 kayıtlı hastası ile
An- Deva, bölgenin en geniş hizmet ağına sahip olan sağlık grubudur” şeklinde konuştu.


İçeriği Paylaşın