Astrazeneca Türkiye’de Yeni Dönem

Astrazeneca Türkiye’de Yeni Dönem

Astrazeneca Türkiye’de Yeni Dönem

Bizi Takip Et


AstraZeneca Türkiye, iş modelinde yapısal bir değişiklik gerçekleştirdi. Yenilikçi İş Modelleri’nin başarılı entegrasyonunun ardından AstraZeneca Türkiye, Doğu Avrupa’da Yenilikçi İş Modelleri konusunda ‘Lider Pazar’ olma başarısını gösterdi. ‘Lider Pazar’ olarak AstraZeneca Türkiye Yenilikçi İş Modelleri konusunda Doğu Avrupa’da gerçekleşen tüm çalışmalarda bölgesel merkez oldu. Bu kapsamda AstraZeneca Türkiye, ‘Lider Ülke’ kavramını etkin bir şekilde uygulamak amacıyla yönetim yapısında da yeni değişiklik gerçekleştirdi.

Ecz. Serkan Barış, 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere AstraZeneca Türkiye Pazarlama Direktörü pozisyonuna geçti.İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden sonra MBA eğitimini tamamlayarak ilaç sektöründe kariyerine başlayan Ecz.Barış,yerli ve yabancı ilaç şirketlerinde önce satış ardından pazarlama departmanlarında çalıştı. Ecz.Barış, AstraZeneca Türkiye’ye 2002yılında katılarakfarklı tedavi alanlarında ve pazarlama departmanının tüm kademelerinde görev yaptı.

Murat VeyselTörüner, 1 Temmuz 2012tarihinden itibaren geçerli olmak üzere AstraZeneca Türkiye Satış Direktörü görevini üstlendi.Jeofizik Mühendisi olan Törüner, ilaç sektöründe iş hayatına 1998 yılında Zeneca İlaç’da satış temsilcisi olarak başladı. Törüner, satış teşkilatında tüm tedavi alanlarında her kademede çalışarak, 2009 yılında Ulusal Satış Müdürü olarak görev yapmaya başladı. Törüner, bugüne kadar, yenilikçi çalışma sistemlerinin hayata geçirilmesi konularında çalışarak, saha teşkilatının değişen pazar şartlarına uygun olarak yapılandırılması konusunda aktif rol aldı.

Dr. Pelin Eriştiren İncesu, 1 Eylül 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Medikal ve Dış İlişkiler Direktörü pozisyonuna geçecek..Medikal, Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Ekipleri’ne liderlik edecek  Dr. İncesu aynı zamanda Şirket Sözcüsü görevini üstlenecek..Tıp Fakültesi’nin ardından uzmanlık eğitimini psikiyatri alanında tamamlayanDr. Pelin Eriştiren İncesu, ilaç sektöründeki kariyerine Medikal Danışman olarak başladı.AstraZeneca Türkiye’ye 1999 yılında katılanDr. İncesu, AstraZeneca Türkiye’de 2007 yılında Pazar Erişim Departmanı’nı kurarak fiyatlandırma ve geriödeme alanında çok sayıda başarıya imza attı.


İçeriği Paylaşın