Medical Park’da Organ Bağış Haftası Kutlandı

Medical Park’da Organ Bağış Haftası Kutlandı

Medical Park’da Organ Bağış Haftası Kutlandı

Bizi Takip Et


Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi, Organ Bağışı Haftası’nda organ nakli olmuş hasta ve yakınlarına Sunay Akın’ın sahnelediği ‘Söz Gösterisi’ ile keyifli bir akşam yaşattı. Şair ve yazar Sunay Akın, bilginin uygarlık tarihindeki yolculuğunun bilinmeyen öykülerine yelken açarak hasta ve yakınlarının hayata bambaşka bir gözle bakmalarını sağlayacak bir gösteri sundu.

VAN’DAKİ ÇOCUKLAR İÇİN OYUNCAK

Van’daki depremzedelere anlamlı bir destek de organ nakli olmuş hastalardan geldi. Sunay Akın’ın kurduğu İstanbul Oyuncak Müzesi’nin Van’da yaşanan büyük deprem felaketinin ardından çocuklar hayallerine daha sıkı tutunabilsin diye başlattığı oyuncak kampanyasına hastalar da yanında getirdikleri oyuncaklarla katkıda bulundu. Oyuncakları görünce duygusal anlar yaşan Sunay Akın, tüm hasta ve hasta yakınlarına teşekkür etti.

“ÜLKEMİZDE ORGAN BAĞIŞI ORANLARI ÇOK DÜŞÜK”

Organ bağışı konusunda toplumdaki duyarlılığı artırmak amacıyla tüm Türkiye’de bilinçlendirme çalışmaları yapan Medical Park Hastaneler Grubu tarafından düzenlenen etkinlikte, Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi Başkanı Doç. Dr. Serdar Kaçar da Türkiye’deki organ bağışı sorununa ışık tuttu.

Doç. Dr. Kaçar, Türkiye’de 70 bin hastanın böbrek bulamadığı için diyalize bağlı bir yaşam sürdüğününün ve 2010 yılında sadece 381 kişinin organ bağışında bulunduğunun altını çizdi. Organlarını bağışladığını söyleyen Sunay Akın da herkesi organ bağışına destek olmaya çağırdı.


İçeriği Paylaşın