Memorial, Kayseri’de Hastane Açtı

Memorial, Kayseri’de Hastane Açtı

Memorial, Kayseri’de Hastane Açtı

Bizi Takip Et


Memorial Sağlık Grubu’nun 9. hastanesi Kayseri’de açılıdı. Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, Memorial Kayseri Hastanesi ve grubun 2013 yılı yatırımları hakkında bilgi verdi.

Uğur Genç, “Grubumuzun 9. hastanesi olan Memorial Kayseri Hastanesi, saygın ve güçlü akademik hekim kadrosu, bilgi ve birikimlerini yakın ilgi ile birleştiren sağlık personeli ve hasta odaklı hizmet anlayışının yanı sıra; modern mimari tasarıma sahip hasta odaları ve yaşam alanları ile İç Anadolu Bölgesi’nin ihtiyacı olan tüm sağlık hizmetini karşılayacak şekilde konumlandırıldı” dedi.

KAYSERİ’YE 30 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Memorial Kayseri Hastanesi’nin 30 milyon dolarlık yatırımla hayata geçtiğini belirten Uğur Genç şu bilgileri verdi:

“11 bin metrekarelik alana sahip olan Memorial Kayseri Hastanesi, 300 kişilik medikal ve idari kadrosu ile hizmet verecek. 119 yatak kapasitesine sahip hastanemizde 5 ameliyathane bulunuyor. Ameliyathane, görüntüleme üniteleri, laboratuvarlar ve yoğun bakımlarında en ileri tıp teknolojisinin kullanıldığı hastanemizde, hasta ve hasta yakınlarına uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Memorial Kayseri Hastanesi SGK anlaşması kapsamında tüm branşlarda hasta kabul edecek. Ayrıca özel sağlık sigortalı ve Agis gibi yabancı sağlık sigortalı hastalarımız için de anlaşmalarımız bulunmaktadır.”

KAYSERİ TÜP BEBEK MERKEZİ ARTIK MEMORİAL BÜNYESİNDE

Kayseri Tüp Bebek Merkezi’nin Memorial bünyesine katıldığı bilgisini veren Uğur Genç, “Kayseri Tüp Bebek Merkezi, çok yakında Memorial markası ile hizmet vermeye devam edecek” dedi.

HEDEF 2013’DE HASTANE SAYISINI 16’YA ÇIKARMAK

Memorial Sağlık Grubu’nun 2013 yatırımları hakkında da bilgi veren Uğur Genç, “Memorial Sağlık Grubu olarak her yıl yerli, yabancı yaklaşık 1.6 milyon hastayı sağlığına kavuşturuyoruz. Dünyanın pek çok ülkesinden hasta, Memorial hastanelerinde tedavi olmak için geliyor. Onkoloji ve Kemik İliği Nakli bölümleri için İstanbul, Antalya ve Diyarbakır’da büyük yatırımlar yaptık. Organ Nakli, Tüp Bebek, Kalp Sağlığı alanlarında olduğu gibi artık bu bölümlerimizde de referans merkezi olarak tüm dünyadan hasta kabul ediyoruz” diye konuştu.

2013 HEDEFİ, HASTANE SAYISINI 16’YA ÇIKARTMAK

2013 yılında Memorial Sağlık Grubu’nun büyümeye devam edeceğini belirten Uğur Genç şöyle konuştu:

“2012 yılını 9 hastane, 3 tıp merkezi ile bitirdik, 2013 yılında hastane sayımızı 16’ya yükseltmeyi hedefliyoruz. Ayrıca sadece yeni hastane açmakla kalmayıp, mevcut hastanelerimizi de geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl 9 hastanemiz için yaklaşık 25 milyon dolarlık teknoloji yatırımı planlıyoruz.”


İçeriği Paylaşın