Memorial’in Eğitim Programları Sürüyor

Memorial’in Eğitim Programları Sürüyor

Memorial’in Eğitim Programları Sürüyor

Bizi Takip Et


Memorial Sağlık Grubu; diyabet hastaları için düzenlediği Diyabet Okulu Konferansları ile anne adayları için düzenlediği Doğuma Hazırlık Kursları ve Hamilelik Yogası programları devam ediyor. Eğitimlerin tümü ücretsiz.

Diyabet Okulu’nda diyabetle uzun süre yaşamın sonucunda doğabilecek problemlere karşı alınabilecek önlemler, hastalığın sistemik yan etkileri, ilaç ve insülin tedavisi, diyabette cinsellik, gizli şeker, diyabette beslenme, ayak sağlığı, göz ve kalp sağlığı, diyabette ağız ve diş sağlığının korunması gibi pek çok konuda hastalara bilgiler veriliyor.

Doğuma Hazırlık Kurslarında, hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken noktalardan, gebelikte vücutta oluşacak değişiklikler ile doğum süreci ve hamilelik sonrası anne bebek sağlığına kadar bilinmesi gerekenler, uzman hekimler tarafından anne adaylarına anlatılıyor.

Anne adaylarının rahat bir hamilelik dönemi geçirmeleri amacıyla düzenlenen Hamilelik Yogası ise Yoga Uzmanı Dr. Neslihan İskit yönetiminde, 2 Ekim’de açıldı. 4 ay sürecek olan yoga programı Aralık sonuna kadar ücretsiz olarak anne adaylarının katılımına açık olacak.


İçeriği Paylaşın