Medical Park İzmir Hastanesi Açılıyor

Medical Park İzmir Hastanesi Açılıyor

Medical Park İzmir Hastanesi Açılıyor

Bizi Takip Et


İstanbul’dan Van’a Elazığ’dan Bursa’ya 13 ilde 16 hastane ile hizmet veren Medical Park Hastaneler Grubu, hastaneler zincirine yeni bir halka daha ekledi.

Medical Park Hastaneler Grubu’nun 17’inci ve en büyük hastanesi İzmir’de hizmete açılıyor. Medical Park İzmir Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba ve Medical Park İzmir Hastanesi Başhekimi ve Bölge Koordinatörü Zafer Beken’in katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, İzmir Hastanesi’nin  yarattığı katma değer ve gelecek vizyonu hakkında bilgiler paylaşıldı.

BEŞ YILDIZLI OTEL KONFORU

Toplantıda konuşma yapan Medical Park İzmir Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, “Medical Park İzmir Hastanesi’nde 42 branş var. Bu branşlar arasında onkoloji, kemik iliği ve organ nakli gibi alanlar da yer alıyor. Hastalarımıza beş yıldızlı otel konforunu hastanemizde sağlayacağız. Hastanemizde ayrıca VIP bir bölüm de bulunacak” dedi.

Hastane daha açılmadan sosyal sorumluluk projelerine başladığını belirten Kubba, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hastanemizde Dumansız Hava Sahası projesine destek vererek sigara içmeyen personel istihdam ediyoruz. Ayrıca hastanemizde bir ilk olarak psikologlardan oluşan bir ekip yarattık. Bu psikologların üç görevi bulunuyor. Giriş bankolarında hasta kayıt ve karşılama ekibi içerisinde bulunacaklar, banko lideri olarak ekibini yönetecek, yönlendirecekler. Çalışanlara rehberlik ve danışmanlık hizmeti verecekler. Bu sayede hasta ve hasta yakını ile gelişecek olası problemlerin önüne geçilecek. Her psikoloğun kendine ait çalışan grubu olacak.  Çalışanların performansının değerlendirilmesi konusunda da söz sahibi olarak haksızlıkların önüne geçilmesi hedefleniyor.”

13 AMELİYATHANE VAR

Medical Park İzmir Hastanesi Başhekimi ve Bölge Koordinatörü Zafer Beken ise kaliteli sağlık hizmetini toplumun her kesimine ulaştırma hedefiyle kurulan Medical Park İzmir Hastanesi’nde 244 yatak kapasitesi olduğunu belirtti. Zafer Beken, “Yaklaşık 46 bin metrekare kapalı alanda kurulu olan hastanede 13 ameliyathane ve müdahale salonu, 29 dahili – cerrahi, 7 KVC, 7 koroner ve 35 kuvöz neonatal yoğun bakım yatağı ile bölgede önemli bir açığı kapatacağız. Henüz hizmete girmeden çevre düzenlemesi tamamlanan hastanede insan sağlığının yanı sıra çevre faktörü de düşünüldü. Etrafı çit ve tellerle çevrilmeyen ve sınırlarını sadece çiçek ve ağaçların belirlediği Medical Park İzmir Hastanesi, şeffaf ve etrafı kucaklayan bir anlayışla dizayn edildi.

Medical Park İzmir Hastanesi’nde laboratuvarlar da hastanenin orta kısmında, tamamen camlarla çevrili adeta bir akvaryum gibi şeffaf görünümde tasarlandı. Hastanede sağlık hizmeti alan herkes yapılan işlemleri görebilecek” dedi.


İçeriği Paylaşın