Sandoz Türkiye`de Görev Değişikliği

Sandoz Türkiye`de Görev Değişikliği

Sandoz Türkiye`de Görev Değişikliği

Bizi Takip Et


Sandoz Rusya & CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) Başkanı ve Novartis Grup CIS Başkanı olarak Moskova’da görev yapmakta olan Dr. Altan Demirdere, yeni kurulan Sandoz Türkiye ve CIS Bölgesi Başkanlığı ve Novartis Grup CIS Başkanlığına atanarak Istanbul’a geri dondu.
Türkiye ve Dünya ilaç sektöründe uzun yıllar önemli başarılar elde etmesinin ardından, 2008 yılında Sandoz Rusya Genel Müdürlüğü görevini yürütmek üzere Rusya’ya atanan Dr. Altan Demirdere, Türkiye’de yeni görevine dönüyor.
Dr. Altan Demirdere, geçtiğimiz 7 sene boyunca Rusya’da sırasıyla; Sandoz Rusya Genel Müdürlüğü, Sandoz Rusya ve CIS Başkanlığı ve sonradan buna ilaveten Novartis Grubu CIS Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu süre içerisinde Rusya’da büyük başarılara imza atan ve Sandoz’un iş hacmini üçe katlayan Dr. Altan Demirdere, Mart 2015 tarihi itibari ile Sandoz Türkiye ve CIS Bölgesi Başkanlığı ve Novartis Grup CIS Başkanligi görevlerini yürütecek.
ALTAN DEMİRDERE KİMDİR?
Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Altan Demirdere, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans, Basel Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde ise master ve doktora öğrenimini tamamladi. Buna ilaveten, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsünde öğrenim gördü.
1980-1984 yılları arasında Sandoz Basel’de Ar-Ge Bölümünde araştırmacı olarak göreve başlayan Altan Demirdere, 1984-1993 yılları arasında Sandoz Türkiye’de, Tıbbi Tanıtım Sorumlusu, Bölge Müdürü, Ürün Müdürü, Satış Grubu Müdürü, Planlama & Kontrol Müdürlüğü, Pazarlama ve Satış Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı gibi pek çok farklı pozisyonda bulundu.
1993 yılında Sandoz Orta ve Doğu Avrupa Bölge Başkanı olarak Sandoz Basel’e gitti. 1998 yılında, Sve Ciba-Geigy’nin birleşmesiyle kurulan Novartis’in Macaristan Genel Müdürlüğü ve Ülke Başkanlığı görevini üstlendi. 2002 yılında Novartis Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Başkanı olarak Türkiye’ye geri döndü ve bu görevini 2007 yılına kadar sürdürdü. Aynı dönemde Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD)’nin Kurucu Başkanı oldu ve 6 dönem boyunca Yönetim kurulu başkanlığını yaptı.
2008 yılında kısa bir dönem Türkiye’de Sanovel İlaç’ın Genel Müdürlüğünü üstlenen Demirdere, 2008 Eylül ayinda Novartis Gruba geri döndü ve Sandoz Rusya’ya atandi.
Evli ve 3 çocuk babası olan Dr. Altan Demirdere Fransizca, Almanca, İngilizce ve orta derecede Macarca ve Rusca konusmaktadir.

İçeriği Paylaşın