Kardiyologlar İstanbul’da Buluşuyor

Kardiyologlar İstanbul’da Buluşuyor

Kardiyologlar İstanbul’da Buluşuyor

Bizi Takip Et


Çeşitli ülkelerden 5 bin kardiyoloğun katılması beklenen 26. Ulusal Kardiyoloji Kongresi 21-24 Ekim 2010 tarihinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezinde yapılacak.

Türk Kardiyoloji Derneği tarafından düzenlenen kongre kapsamında, Amerikan Anjiyografi Kongresi ve 7. Türk Dünyası Kardiyoloji Birliği Kongresi de gerçekleştirilecek. Günümüzde dünya genelinde en önemli sağlık sorunu olarak kabul edilen kalp-damar hastalıklarıyla ilgili çalışma örnekleri, bu alandaki gelişmeler ve yenilikler çeşitli konferanslar ve tartışmalı toplantılarda ele alınacak.

Binlerce hekimin katılacağı kongre, Haliç Kongre Merkezi’nin çeşitli salonlarında farklı çalışma alanlarında düzenlenen toplantılarla gerçekleştirilecek. Bu kapsamda sempozyumlar, bilgi güncellemeleri, günlük uygulamadaki gelişmeler, tartışmalar, vaka üzerinde görüşler, girişimsel kardiyoloji gibi farklı başlıklar altında toplantılar gerçekleştirilecek.

İleri Kardiyak Yaşam Desteği, EKG, Ekokardiyografi ve Girişimsel Kardiyoloji Kursları düzenlenecek. Bu kurslarda konuyla ilgili temel ve ileri beceriler, teknikler deneyimli uzmanlar tarafından uygulamalı olarak gösterilecek.

Kongrenin Başkanlığını Prof. Dr. A. Oktay Ergene, Bilim kurulu Başkanlığı Prof. Dr. Ömer Kozan yapıyor.

KALP, AŞK, TASAVVUF

Kongrenin bu yılki teması “Kalp, Aşk, Tasavvuf” olarak belirlendi. Bu tanımlamaya uygun olarak Mercan Dede, kalp ritmi üzerine kurguladığı bir bestesini kongrenin açılış günü için yeniden düzenledi. Yapım, koreograf Beyhan Murphy ve Mercan Dede’nin birlikte hazırladıkları “kalp ve aşk” temalı dans gösterisi eşliğinde sunulacak.
Gösteriyi Modern Dans Topluluğu sanatçıları sergileyecekler.

Gecenin programında Mercan Dede’nin ‘Secret Tribe’ projesi ve semazen gösterisi de yer alacak.


İçeriği Paylaşın