Zentiva, İhracat Ödülü Aldı

Zentiva, İhracat Ödülü Aldı

Zentiva, İhracat Ödülü Aldı

Bizi Takip Et


Sanofi-Aventis Türkiye’nin geçen yıl bünyesine kattığı Doğu Avrupa kökenli ilaç firması Zentiva, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) ihracat ödülü aldı.

Zentiva Sağlık Ürünleri, TİM bünyesinde düzenlenen İhracatımızın Yıldızları Töreni’nde ikincilikle ödüllendirildi.

Zentiva’nın ihracat faaliyetleri, İngiltere’den Yeni Zelanda’ya, Güney Afrika Cumhuriyeti’nden El Salvador’a kadar çok geniş bir coğrafyaya uzanıyor. İhracat faaliyetlerini; Sözleşmeli Satışlar, Grup İçi Satışlar ve Markalı Ürünlerin Satış ve Pazarlaması olmak üzere üç ana başlık altında gerçekleştiren Zentiva’nın 2009 yılı ihracatı 38.6 Milyon Dolar olarak gerçekleşti.

İhracat faaliyetlerini TİM altında kurulu bulunan İMMİB (İstanbul Maden Metal İhracatçı Birliği) bünyesinde sürdüren Zentiva, 2009 yılında ilaç ihracatında ülkemizin en yüksek ihracat gerçekleştiren firmalar arasında yer aldı. İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği) tarafından belirlenen rakamlara göre; Zentiva en yüksek ihracat gerçekleştirilen ikinci firma oldu.

EŞDEĞER İLAÇ PORTFÖYÜ

Sanofi-aventis’in yenilikçi ilaçlarının yanına Zentiva’nın eşdeğer ilaç portföyünü ekleyen sanofi-aventis Gurbu Türkiye Ülke Başkanı Olivier Guillaume, “İş hacmimizin en geniş olduğu beş yurtdışı pazar sırası ile Almanya, İsviçre, Slovakya, İsrail ve Irak.  Türkiye ve Rusya gibi ülkeler ihracat merkezi haline gelecek. Bölgede yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı ilaca daha fazla kişi ulaşacak” dedi.


İçeriği Paylaşın