MSD, Cubist`i Satın Alıyor

MSD, Cubist`i Satın Alıyor

MSD, Cubist`i Satın Alıyor

Bizi Takip Et


Reçeteli ilaçlar, aşılar, biyolojik tedaviler, tüketici ve hayvan sağlığı ürünleri ile hizmet veren ilaç firması MSD, yaşamı tehdit eden enfeksiyonların tedavisinin keşfi yönünde küresel çözümler sunan Cubist Pharmaceutical ile nihai anlaşmaya vardığını ve bu anlaşma uyarınca MSD’nin hisse başına nakit 102 Dolar karşılığında Cubist’i satın alacağını duyurdu.
Satın alma ile ilgili olarak açıklama yapan MSD Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Kenneth C. Frazier, “Cubist, antibiyotik sektöründe küresel bir lider konumunda ve hem pazarlama hem de son evre ürün hattında çok güçlü bir portföye sahip. MSD’nin güçlü kapasitesi ve küresel sağlığa erişimi kolaylaştırmasındaki başarısı ile bu uzmanlığın birleşimi, hastanede akut tedavi için çok daha güçlü bir pozisyon yaratmamızı sağlarken antibiyotik direnci gibi, henüz çözüm bulunamamış önemli tıbbi ihtiyaç alanlarına da yönelmemizi sağlayacaktır” dedi.
Cubist İcra Kurulu Başkanı Michael Bonney ise satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi:
“MSD ile birleşmek, Cubist’in antibiyotik alanındaki mevcut liderliğini daha da ileriye taşımak ve hissedarlara, dikkate değer ve güvenilir bir değeri kısa zaman içinde sunmak için çok heyecan verici bir fırsat niteliğinde.”
MSD’nin köklü geçmişine ve sağlık sektöründeki başarısına karşı derin bir saygımız var. Antibiyotiğe karşı dirençli bakterilerle karşı karşıya olduğumuz bir dönemde, giderek büyüyen küresel sorunla mücadelede MSD gibi, bizimle aynı görüşü paylaştığına inandığımız bir şirketle birlikte takım olmak bizim için çok memnuniyet verici. MSD’nin güçlü ticari platformu, küresel erişimi ve bilimsel uzmanlığı altında, Cubist’in sunduğu çözümlerin gelişeceğine inanıyoruz. Ekibimizin oluşturduğu şirketle gurur duyuyor ve Cubist’in önemli misyonu ve karşılanmamış önemli medikal ihtiyaçlara olan odağının devam edeceğine güveniyoruz.”

İçeriği Paylaşın