Mustafa Değirmenci Santa Farma Finans Direktörü oldu

Mustafa Değirmenci Santa Farma Finans Direktörü oldu

Mustafa Değirmenci Santa Farma Finans Direktörü oldu

Bizi Takip Et


Türkiye’nin en köklü ve güçlü yerli ilaç firmaları arasında yer alan Santa Farma, bir süre önce Mali İşler İcra Komitesi Başkan Yardımcılığı organizasyon yapısında değişiklik yapmış ve Finans Direktörlüğü pozisyonunu oluşturmuştu. Oluşturulan yeni pozisyona, finansal planlama alanında 20 yılı aşkın deneyimi bulunan Mustafa Değirmenci getirildi. Santa Farma’nın finans kaynaklarının yönetiminden sorumlu olacak olan Mustafa Değirmenci, bu göreve getirilmeden önce Candy Hoover Euroasia’nın CFO’su olarak görev yapıyordu.

Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü SantaFarma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında SantaFarma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise SantaFarma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu.SantaFarma, 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 45 ayrı pazarda toplam 63 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor.

Şirketin GEBKİM OSB’deki  AR-GE ve  ÜRETİM tesisi,2015 yılında  devreye alınmış olup  43.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor.


İçeriği Paylaşın