Novartis Onkoloji Türkiye, Yönetim Ekibini Yeni Üyelerle Güçlendirdi

Novartis Onkoloji Türkiye, Yönetim Ekibini Yeni Üyelerle Güçlendirdi

Novartis Onkoloji Türkiye, Yönetim Ekibini Yeni Üyelerle Güçlendirdi

Bizi Takip Et


Türkiye’de onkoloji ve hematoloji alanındaki 20 adet ürünü ve 100’e yakın çalışanı ile hastaların hayatlarına değer katmak üzere çalışan Novartis Onkoloji Türkiye, yönetim kadrosunu yeni liderlerle güçlendiriyor.

Bu kapsamda; Tuğba Akgül Novartis Onkoloji Türkiye’ye Pazara Erişim Direktörü olarak katıldı. Tuğba Akgül, bu görevinin yanı sıra yönetim ekibinin de bir üyesi olacak. 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Tuğba Akgül, aynı üniversitede Kimya Mühendisliği yüksek lisansını ve Executive MBA programını tamamlamıştır. İlaç sektöründe başladığı kariyerine çeşitli çok uluslu şirketlerde farklı pozisyonlarda çalışarak devam eden Akgül, üst düzey yöneticilik görevleri de üstlenmiştir.

Tuğba Akgül

Novartis İlaç’ta IHD (İmmünoloji Hepatoloji ve Dermatoloji)  Grup Medikal Müdürü olarak görev yapan Serhan Sevgi ise Onkoloji Bölümü’ne Medikal Direktör olarak atandı. Sevgi, yeni göreviyle birlikte Novartis Onkoloji Yönetim Ekibinin bir üyesi olarak da sorumluluk almaya devam edecek. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan ve aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak çalışan Serhan Sevgi, 2000 yılında Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji alanında uzmanlığını almıştır. Sevgi; 2000 yılında Novartis’te Medikal Müdür olarak başladığı kariyerine, 2006 yılından bu yana sırasıyla Kardiyovasküler, Solunum&Romatoloji, IHD&Oftalmoloji ve IHD Grup Medikal Müdür olarak devam etmiştir.

Serhan Sevgi

Novartis Onkoloji Türkiye’ de bir diğer atama kapsamında; en uygun çalışma modeline ve organizasyon yapısına ulaşmak amacıyla kurulan İş Mükemmelliği Birimi’nin başına, Pazarlama ve Satış Verimlilik & Kanal Stratejisi Müdürü olarak görevini yapan Nergis Kaya atandı. Kaya’nın, İş Mükemmelliği Müdürü olarak başlıca sorumlulukları Satış Verimlilik, Kanal Strateji Yönetimi, Satış Ekibi Eğitimi ve Kongre & Sempozyum alanlarını kapsayacak. Nergis Kaya, bu görevinin yanı sıra Novartis Onkoloji Yönetim Ekibi üyesi olarak da çalışmalarını sürdürecek. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Nergis Kaya, ilaç sektöründe çeşitli çok uluslu şirketlerde farklı pozisyonlarda çalışmış; 2014 yılında Novartis Onkoloji Türkiye’de Ticari Mükemmellik Müdürü olarak başladığı kariyerine, 2017 yılından bu yana “Pazarlama ve Satış Verimlilik & Kanal Stratejisi Müdürü” olarak devam etmiştir.

Nergis Kaya

İçeriği Paylaşın