Okan Bayülgen Kalp Spazmı Geçirdi

Okan Bayülgen, rol aldığı "Amadeus" adlı tiyatro oyunu öncesi kalp spazmı geçirdi. Hastaneye kaldırılan Bayülgen'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Okan Bayülgen Kalp Spazmı Geçirdi

Bizi Takip Et


58 yaşındaki ünlü komedyen Okan Bayülgen, önceki gün rol aldığı "Amadeus" adlı tiyatro oyunu öncesi rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkikler sonucu Bayülgen'in kalp spazmı geçirdiği belirlendi. 

Yapılan tetkiklerin ardından ciddi bir sağlık sorunu olmadığı belirtilen Bayülgen, evinde bir gün dinlendikten sonra yeniden çalışmaya başladı.

Bayülgen'in ertelenen oyunu için bu ay sonunda sahneye çıkacak. 

KALP SPAZMI NEDİR?

Kalp spazmı genellikle fiziksel aktivite ve stres nedeniyle ortaya çıkar ve ortalama 5-10 dakika kadar sürer.

Bu süreyi aşması durumunda ise kalp krizi belirtisi olabilir bu nedenle ciddiye alınmalıdır. Kalp dokusunu besleyen atardamarın kasılmasına bağlı olarak kalbin yeterli oranda kanla beslenmemesi spazma neden olur.

KALP SPAZMI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Spazm genellikle göğüste baskı ve yanma hissiyle ortaya çıkar. Kalbin bulunduğu alanda ağrı hızlı ya da yavaş çarpma ile de baş gösterebilir. Kalbin rutin fonksiyonunu bozduğu için ciddiye alınması gereken bir durumdur.

KALP SPAZMI TEDAVİSİ

Tedavi için öncelikle spazma neden olan etkenler belirlendikten sonra anjiyogram, anjiyolapsi veya ameliyatla tedavi edilebilir.


İçeriği Paylaşın