Performans Yönetim Sistemi

Performans Yönetim Sistemi

Performans Yönetim Sistemi

Bizi Takip Et


Abdi İbrahim’de 2008 yılında başlayan Performans Yönetim Sistemi ve bu sistemin kapsadığı tüm süreçler, 2011 yılı itibariyle yeni stratejilere ve kültüre göre bir iletişim planı çerçevesinde yeniden şekillendirildi.

Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı, “İlaç sektöründeki dinamik pazar yapısından dolayı Abdi İbrahim’de organizasyon ve yönetim, yenilikçi bir anlayışla sürekli gelişim içerisindedir. Bu doğrultuda iletişim kanallarının değiştirilmesi, organizasyonel yapının revizyonu, yönetsel faaliyetlerin geliştirilmesi gibi faaliyetler her zaman söz konusu olabilir. Performans Yönetim Sistemi ile şirketimizde performans değerlendirme, kariyer planlama, gelişim ve ödüllendirme yapısı üzerine kurulu yaşayan bir kültür oluşturmayı hedefledik. Bu kültürün temel farklılığı, ücret-odaklı yaklaşımdan performans-odaklı bir yaklaşıma geçiş yapmak oldu” dedi.

PERFORMANS KÜLTÜRÜ SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME GETİRECEK

“Performans Kültürü’nü zorlayıcı hedeflere koşarken; hedefleri periyodik olarak gözden geçirerek düzeltici aksiyonlar almak” şeklinde tanımlayan Abdi İbrahim İnsan Kaynakları Müdürü Hakan Onel de şunları söyledi:

“Şirketlerin elinde bulundurduğu sistemler ve bu sistemlerin standart uygulamalarla yönetilmesi kurumsallaşmaya giden yolda kritik rol taşır. Biz Abdi İbrahim’de nerelerde doğru kararlar verdiğimizi, nerelerde hata yaptığımızı tespit edip, bununla da yetinmeyip başarıları içselleştiren ve hatalardan ders alarak sürekli kendini yenileyen, geri besleyen, öğrenen organizasyon kültürüne sahip olmak için, Abdi İbrahim ‘Ainsan’ adını verdiğimiz Performans Yönetim Sistemi’ni geliştirdik. Böylece stratejiden aksiyona geçilebilmesi için kurumsal hedeflerin bireylere indirgenmesini amaçladık. Bu sistem, şirketimizin uzun vadeli planlamasına ve sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayacak. Böylelikle, performans kültürünü destekleyecek altyapının da kalibrasyonunun sağlanması, kurumsal tarihçenin oluşturulması ve geleceğe yönelik kayıtların tutulması desteklenecek.”


İçeriği Paylaşın