Prof. Dr. Feyza Darendeliler’e ABD’de Ödül

Prof. Dr. Feyza Darendeliler’e ABD’de Ödül

Prof. Dr. Feyza Darendeliler’e ABD’de Ödül

Bizi Takip Et


İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Pediatrik Endokrinoloji Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Feyza Darendeliler,  “ESPE / European Society for Paediatric Endocrinology ‘nin Outstanding Clinician Award” ödülüne layık görülen ilk Türk hekim oldu

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Pediatrik Endokrinoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Feyza Darendeliler pediatrik endokrin alanına ulusal ve Avrupa düzeyinde yaptığı katkılar nedeniyle “Outstanding Clinician Award” ödülünü aldı. 2001 yılından bu yana tıp dünyasına sunulan bu ödül böylece ilk defa bir Türk hekimi tarafından kazanılmış oldu.

Prof. Dr. Feyza Darendeliler’e ödülü Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen Uluslararası Çocuk Endokrinoloji Kongresinde (IMPE 2017)’de ESPE (Avrupa Pediatrik Endokrinoloji Derneği) tarafından törenle verildi.

Aynı zamanda Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Feyza Darendeliler, çocuk endokrinolojisi alanındaki çalışmalarıyla tanınıyor.


İçeriği Paylaşın