Kronik Hepatit C İle Mücadele

Kronik Hepatit C İle Mücadele

Kronik Hepatit C İle Mücadele

Bizi Takip Et


Roche, kronik hepatit C (HCV) enfeksiyonunun tedavisi, tanısı ve bilinirliğini artırmak amacıyla, Amerika Birleşik Devletleri’nde Merck ile anlaşmalar akdettiğini duyurdu. İki şirket, bu anlaşmaları, gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlara yaymak için birlikte çalışıyorlar.

Konuyla ilgili olarak Roche’dan yapılan açıklama şöyle:

“Her iki şirkete de bağlı olan araştırmacılar, araştırma konusu olan ve pazarlanan ilaçların yeni kombinasyonlarını keşfetmek amacıyla işbirliği yapacaktır. Amaç, HCV’si olan hastalar için olası yeni tedavi rejimlerinin erişilebilirliğini hızlandırmaktır.

Amerika Birleşik Devletleri`ndeki münhasır olmayan anlaşma koşulları uyarınca, Roche Grubu’nun bir üyesi olan Genentech, Pegasys’in (peginterferon alfa-2a) kullanımı konusunda sağlık profesyonellerine yönelik tanıtımın bir parçası olarak, Boceprevir’i üçlü kombinasyon tedavi rejimine ekleyecektir. Pegasys, kronik hepatit C’nin mevcut tedavi standardının temel taşlarındandır. Şirketler, hekimleri ve hastaları, hastalığın tanısı da dahil olmak üzere hepatit C hakkında eğitmek için birlikte çalışacaktır.”

HEPATİT C’YE YÖNELIK ÜÇLÜ KOMBİNASYON TEDAVİSİ

Roche İlaç Bölümü, Operasyondan Sorumlu Başkanı Pascal Soriot, durumu şöyle değerlendirdi:

“Hepatit C’ye yönelik üçlü kombinasyon tedavisi, bu hastalığın tedavi şeklinde büyük bir değişikliğe işaret etmektedir. Bu ilaçların kombinasyon halinde kullanımı, hastalar için daha iyi tedavi sonuçları sağlamaktadır. Roche, sağlık profesyonellerine hepatit C yönetimi hakkında eğitim sunmak için Merck ile birlikte çalışacaktır. Ayrıca her iki şirket de bu ciddi hastalık için geliştirilmiş tedaviler sunmak amacıyla işbirliği yapacaktır.”

Merck Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İnsan Sağlığı Başkanı Adam H. Schechter ise şunları söyledi:

“Bu anlaşmalar, her iki şirketin de kronik hepatit C’si olan hastalar için tedavi sonuçlarını iyileştirme yönündeki amacıyla tutarlıdır.” Hepatit C, genelde yıllarca saptanamamaktadır. Birlikte çalışarak, hekimlere Boceprevir’in uygun kullanımı dahil, hastalık, hastalık tanısı ve tedavi seçenekleri hakkında eğitim sunabileceğiz.


İçeriği Paylaşın