Kilolarından Kurtulanlar Buluştu

Kilolarından Kurtulanlar Buluştu

Kilolarından Kurtulanlar Buluştu

Bizi Takip Et


Medical Park Hastaneler Grubu, obeziteye ve obezite cerrahisine dikkat çekmek amacıyla farklı bir etkinliğe ev sahibi yaptı. Obezite cerrahisi ile kilolarından kurtularak sağlıklı bir yaşama adım atan kişileri buluşturdu. 40, 60, 100 kilo verenlerin yanı sıra ailece kilolarından kurtulanlar da başından geçenleri anlattı. Etkinlikte zayıflayarak yepyeni bir görüntüye bürünen bu kişilerin eski ve yeni hallerinin bulunduğu maketler yer aldı. Ayrıca hepsine, üzerinde kaç kilo verdiğini belirten kuşaklar armağan edildi.
59 KİLO VERDİ
Bir yıl önce tüp mide ameliyatı geçiren matematik öğretmeni Zuhal Uzunali, tam 59 kilo verdi. Zayıflamak için her yolu denediğini belirten Uzunali, “125 kiloydum. Kilolarımdan kurtulabilmek için diyet, akupunktur gibi birçok yol denedim. Ama tiroid hastalığım yüzünden bir türlü kilo veremiyordum. Bu ameliyatla fiziğimin yanı sıra ruhum da değişti. Hayatımın ikinci baharını yaşıyorum” dedi.
HAYATIM DEĞİŞTİ
45 yaşındaki Zeynep Meltem Dinçer, 5 buçuk ayda 22 kiloya veda etti. Hala da vermeye devam ediyor. Dinçer, başından geçenleri şöyle anlattı: “İnsülin direncim vardı. Çok uğraşsam da kilo veremiyordum. Tüp mide ameliyatı sayesinde hayatım değişti. Artık mağazalarda büyük bedenleri sormuyorum. Giydiğim yakışıyor. Merdiven çıkabiliyorum. Artık her şey daha kolay.”
YÜRÜYEMİYORLARDI ARTIK KOŞUYORLAR
Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde yapılan ‘Obezite Cerrahi Buluşması’nda konuşan Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Genel Cerrahi Uzmanı Yard. Doç. Dr. Babek Tabandeh, obezite, tedavisi ve obezite ile yaşam konularında bilgi verdi. Tabandeh, “Kilo verenler hayata yeniden başlıyor. Bunun değerini bilmek gerekiyor. Bakıyorum da buradakilere geçen sene yürüyemiyorlardı, bu sene koşuyorlar” diye konuştu.
Etkinlikte kilolarıyla vedalaşarak güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşan kişiler, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayrıca hepsine, üzerinde ‘Ben Başardım’ yazılı aynalar armağan edildi.

İçeriği Paylaşın