Yılın Doktoru Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yılın Doktoru Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yılın Doktoru Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bizi Takip Et


14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ve yılın başarılı sağlık çalışanlarından 6 hekime “Yılın Doktoru”, 10 hekime de “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

İstanbul Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene; İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Turgut Çalışkan,  Koordinatör ve Beyoğlu Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet, Çekmece Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. İhsan Bakır, Fatih Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hamza Müslümanoğlu, Bakırköy Bölgesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Kadriye Kart Yaşar, Doç. Dr. Kemal Memişoğlu ve Anadolu Güney Bölgesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan belgeleri takdim etmek üzere yer aldı.

İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen ödül töreni, şehitlerimiz için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile hazırlanan “Sen Oradaydın” isimli kısa film katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Kısa film gösterimin ardından, açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Albayrak, böyle bir temayla toplantı açıyor olmaktan duyduğu gururu, mutluluğu ve iç huzuru ilk defa hissettiğini ifade ederek, ” İşlerinde başarılı olmuş, seçkin hizmetleri ile öne çıkmış, kendi kurumunun takdirini kazanmış, her şeyden ötesi kendisine olan saygısını zirveye ulaştırmış değerli arkadaşlarımıza başarılarından dolayı belgelerini takdim etmek üzere toplandık. İnsanların sağlık ihtiyacı, bir sevgiye olan ihtiyaç gibi belkide en zayıf oldukları anlarda, yanlarında gördükleri sağlık çalışanlarıdır. Bu yüzden çok fazla sorumluluklarımız var, çok kolay yanlışa gidebileceğimiz gibi hassas duruşumuz, özverili davranışımız bizi belkide Rabbimin en kıymetli kıldığı insanlar grubuna sokmaktadır. Bu yüzden, ödül töreninin çok önemli olduğunu düşünüyorum. 14 Mart 2005 yılında ben de bu ödüle layık görülerek, devamında sürekli hatırladığım anı yaşamıştım. Anlar vardır ki hayatımızda devamlı hatırlarız, belgelerini alan arkadaşlarımız için de bugün o anlardan bir tanesi olacaktır. Bakanlığımız tarafından ödüllendirilen arkadaşlarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. “ dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Yılın Doktoru seçilen hekimler arasında, Çatalca Toplum Sağlığı Merkezi’nden Dr. Esra Ata Erdoğan, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Doç. Dr. Seda Geylani Güleç, Tuzla Devlet Hastanesi’nden Uzm. Dr. Abdullatif Yakupoğlu, Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Doç. Dr. Volkan Tuğcu, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Uzm. Dr. Macit Koldaş, Mehmet Akif  Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Uzm. Dr. Yakup Ergül yer aldı.

Teşekkür belgesi almaya hak kazanan hekimler ise; 112 Avrupa Komuta Merkezi’nden Dr. Sema Selvioğlu, 112 Anadolu Komuta Merkezi’nden Dr. Hale Türkhan, Çekmeköy Toplum Sağlığı Merkezi’nden Dr. Mete Güngör, Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden Dr. Feride Aydın, Metin Sabancı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Uz. Dr. Engin Çetinkaya, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Uz. Dr. Nezaket Eren, Süreyyapaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Doç. Dr. Mevhibe Esen Akkaya, Dr.Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Doç. Dr. Tufan Hiçdönmez, Murat Kölük Devlet Hastanesi’nden Op. Dr. Erdoğan Merih, Başakşehir Devlet Hastanesi’nden Uz. Dr. Funda Koçak olarak belirlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Yılın Doktoru seçilen ve Teşekkür Belgesi almaya layık görülen hekimlere, İstanbul Sağlık yöneticileri tarafından belgeleri ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan küçük hediyelerin takdim edilmesi ile ödül töreni son buldu.


İçeriği Paylaşın