Roche, Kurumsal Sorumluluk Raporu Yayınladı

Roche, Kurumsal Sorumluluk Raporu Yayınladı

Roche, Kurumsal Sorumluluk Raporu Yayınladı

Bizi Takip Et


Henüz çözümlenmemiş sağlık sorunları için yüksek kaliteli çözümler yaratmak, üretmek ve pazara sunmak için öncü çalışmalar yürüten ve kendini sürdürülebilir kalkınmaya adayan Roche, Türkiye’deki ilk ‘Kurumsal Sorumluluk Raporu’nu yayınladı. Roche Türkiye bu raporla kurumsal yönetim anlayışı, sürdürülebilirlik hedefleri ve kurumsal sorumluluklarıyla ilgili 2011 yılı uygulamalarını ve hedeflerini şeffaf bir şekilde paydaşlarıyla paylaşıyor.

Raporun hazırlanmasında, uluslararası raporlama standardı olan GRI (Global Reporting Initiative – Küresel Raporlama Girişimi) baz alındı. Sürdürülebilirlik anlayışına uygun olarak çok az sayıda basılan,  web ve iPad formatları da oluşturulan rapor, GRI tarafından incelenerek (B+) seviyesinde tescillendi.

Roche Türkiye Genel Müdürü Süha Taşpolatoğlu, “İçinde bulunduğu toplumla ilişkileri yöneten, kendi yerel değerleri olan, yerel ihtiyaç ve beklentilere karşılık veren, sorumluluk duygusuyla hareket eden bir şirket olarak sürdürülebilirlik stratejimizi oluşturmaya ve yerel raporumuzun olması gerektiğine inandık. Roche’un sürdürülebilirlik konusuna olan adanmışlığı bize kılavuzluk etmeye devam ederken, Roche Türkiye olarak biz de pek çok yenilikçi uygulamayla iş dünyasına ve diğer ülkelerdeki Roche şirketlerine örnek olacağız” dedi.


İçeriği Paylaşın