Sağlık Bakanlığı, 'Neyim Var?' Uygulaması Başlattı

Sağlık Bakanlığı tarafından hastaları muayene için doğru uzmanlık dalı ve hekime yönlendiren ''Neyim Var?'' uygulaması başlatıldı.

Sağlık Bakanlığı, 'Neyim Var?' Uygulaması Başlattı

Bizi Takip Et


Sağlık Bakanlığı, hastaları muayene için doğru uzmanlık dalı ve hekime yönlendiren ''Neyim Var?'' uygulamasını devreye soktu. 

Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı'nda "Neyim Var" uygulaması hakkında bilgiler verdi. Birinci, "Neyim Var?" uygulaması sayesinde hastaların muayene için doğru uzmanlık dalına ve hekime yönlendirildiğini ve hastaların doğru hekime daha hızlı ulaştığını söyledi. 

Birinci, ''Geçen hafta açtığımız bu uygulamaya 2 milyon giriş oldu. Uygulama kullanıcılara anlayabileceği tıbbi soruları soruyor. Sonra da branş önerisinde bulunuyor.  Sistemde hekimin hastayı muayene ettiği zaman, verilen cevaplar da görülüyor. Bundan sonraki süreçte, bu geri bildirimlerle tedavi süreçlerini daha etkin planlamayı hedefliyoruz. Sistem hekimlere de yardımcı olacak. Neyim Var sistemi, hekimin tanıya ne kadar hızlı ulaştığını ölçecek ve o kişiye makale önermeye başlayacak. Böylece hekimin sürekli öğrenme kapasitesini geliştirip, ona yardım edeceğiz ve sağlık profesyonellerinin elini rahatlatacağız" diye konuştu.

NEYİM VAR HAKKINDA

"Neyim Var" uygulamasına,  e-Nabız hesabınız ile T.C. Kimlik No ve e-Nabız şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz. 


İçeriği Paylaşın