Sağlıkta İnovasyon Ödülü Dr. Said Haifawi’nin

Sağlıkta İnovasyon Ödülü Dr. Said Haifawi’nin

Sağlıkta İnovasyon Ödülü Dr. Said Haifawi’nin

Bizi Takip Et


Siemens, ülkemizde sağlık sektörüne katkıda bulunmuş başarılı isimleri ödüllendiriyor. Bu kapsamda, 21 Haziran 2011 tarihinde düzenlenen bir törenle ilk kez verilen Sağlıkta İnovasyon Ödülü, International Hospital Kurucusu Dr. Said Haifawi’ye takdim edildi.

1964 yılında mezun olduğu İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi sonrası Londra’da eğitimini sürdüren Dr. Said Haifawi, o tarihten bu yana hem Türkiye’de hem de Birleşik Arap Emirlikleri’nde sektörün gelişimi için çaba sarf eden bir isim olarak öne çıkıyor.

Siemens AG Sağlık Sektörü Görüntüleme ve Tedavi Sistemleri Dünya CEO’su Bernd Montag’ın da katıldığı ödül töreninde görüşlerini dile getiren Siemens Türkiye Sağlık Direktörü T. Ufuk Eren, “Modern özel hastane işletmeciliğini ülkemize getiren ve ileri tıp teknolojilerinin Türkiye’ye getirilmesinde ilklere imzasını atmış olan bir isme bu ödülü vermekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Eren, bu yıl ilk kez verilen ödülün önümüzdeki yıllarda da sektörün önemli isimlerine takdim edileceğini sözlerine ekledi.

DR. SAİD HAİFAWİ KİMDİR?

1964 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Dr. Said Haifawi, eczacılık alanında doktora yapmak üzere İngiltere’ye giderek 1967 yılında doktorasını tamamladı. 1967 – 1991 yılları arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde sağlık sektöründe ticari faaliyetlerde bulunan Haifawi, International Hospital’ın kuruluşuna destek veren birçok tıbbi donanım firması ve 25’i aşkın ilaç sanayii firmasının ortaklık ve temsilciliğini gerçekleştirdi. 1985 yılında Londra’da faaliyete başlayan Muticare International’ın kuruculuğunu gerçekleştirerek Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Halen, 1984 yılında proje faaliyetlerini başlattığı ve 1989 yılının Aralık ayında hizmete açılan International Hospital İstanbul’un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Haifawi, ayrıca 1999 yılında, bugün halen üyesi olduğu International Who’s Who of Professionals tarafından Onur Ödülü’ne layık görüldü. Dr. Said Haifawi’nin sağlık alanındaki faaliyetlerinin yanı sıra eğitime dönük de öncü girişimleri bulunuyor.


İçeriği Paylaşın