Sanofi ve Pasteur Enstitüsü’nden Dört Yeni Ödül

Sanofi ve Pasteur Enstitüsü’nden Dört Yeni Ödül

Sanofi ve Pasteur Enstitüsü’nden Dört Yeni Ödül

Bizi Takip Et


Sanofi ve Pasteur Enstitüsü, sağlık hizmetlerinde bilimsel mükemmelliği geliştirmek amacıyla dünya çapında Sanofi-Pasteur Enstitüsü Ödüllerini başlatıyor.

480 bin euro değerindeki ödül, özellikle göz ardı edilen tropik hastalıklar, aşı geliştirme, ilaçlara karşı direnç, yaşlılığa yönelik tedavi edici yaklaşımlar ve rejeneratif tıp konularında önemli sağlık sorunlarına çözüm getiren dört yenilikçi araştırma projesini destekleyecek. Yarışmaya Türkiye’den de aşı üzerine çalışan araştırmacılar da çağırılıyor.

Pasteur Enstitüsü Başkanı Alice Dautry, yaptığı açıklamada “Bu ödüllerle Pasteur Enstitüsü, dünyada zarar görmeye en açık topluluklar ve ciddi ölçüde artmakta olan hastalıklar konusunda yapılacak olan araştırmalara destek olarak toplum sağlığına katkıda bulunma kararlılığını bir kere daha vurgulamıştır” dedi.

Sanofi Küresel Ar-Ge Başkanı Elias Zerhouni ise, “Pasteur Enstitüsü ile birlikte oluşturduğumuz, hastaların hayatlarıyla kamu sağlığının kilit noktalarında gerçek bir fark yaratabilecek araştırma ekiplerinin tanıtımı ve desteklenmesini sağlayacak bu ortak girişim konusunda heyecan duyuyorum” diye konuştu. Zerhouni, sözlerini “Sanofi-Pasteur Enstitüsü Ödülleri iki kuruluş arasında eskiye dayanan ortaklığa eklenen bir halkadır” diye tamamladı.

Dünya çapında ilgili konularda çalışmalar yürüten araştırmacılar başvurularını 20 Nisan 2012 tarihine kadar ya


İçeriği Paylaşın