Abdi İbrahim Kadrosunu Güçlendiriyor

Abdi İbrahim Kadrosunu Güçlendiriyor

Abdi İbrahim Kadrosunu Güçlendiriyor

Bizi Takip Et


2012 senesinde ilaç sektöründeki 100’üncü yılını geride bırakacak olan Abdi İbrahim, küresel bir şirket olmak hedefiyle yönetim kadrosunu yeni atamalarla güçlendirdi.  Emre Sönmezler şirkette CFO olarak görev alırken, Teknik Operasyonlar Direktörlüğü görevine Sevda Doğan, Sağlık Ürünleri Direktörlüğü’ne ise Hayal Tepe getirildi.

3.500’e yakın çalışanı ve yaklaşık 2.000 kişilik saha kadrosuyla sektördeki en geniş satış ve pazarlama ekibine sahip olan şirket, 2012 yılında bir asrı geride bırakmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda şirkette bazı pozisyonların iş tanımı değişirken; Abdi İbrahim’i ‘yeni yüzyıl’a hazırlayacak olan yönetim kadrosu, yeni profesyonel isimlerin katılımıyla daha da güçlendirildi.

Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı, atamalara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Şirket olarak, sonuç odaklı ve hızlı karar alan bir organizasyon yapısı oluşturmayı ve her seviyede bunu benimseyen çalışanlarla geleceğe yürümeyi hedefliyoruz. Liderliğimizi pekiştirmek ve küresel bir dünya şirketi olmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda şirketimizi geleceğe taşıyacak en büyük güç olduğuna inandığımız insan kaynaklarımızı profesyonel isimlerle zenginleştiriyor ve güçlendiriyoruz. Organizasyonumuzun uzun vadeli ihtiyaçlarına bağlı olarak geliştirdiğimiz stratejilerimiz çerçevesinde, yönetim organizasyonumuzu yeniden yapılandırdık. Bu çerçevede aramıza yeni katılan arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

YENİ ATANAN İSİMLER VE GÖREVLERİ

Emre SÖNMEZLER: Abdi İbrahim’de yurt içi ve yurt dışı finansal operasyonlardan, kurumsal kaynak planlama ve yönetiminden, şirket satın alma ve birleşmelerinden ve bilgi sistemlerinin yönetiminden sorumlu olmak üzere bir CFO pozisyonu oluşturuldu. Bu göreve, 1 Ağustos 2011 itibariyle Emre Sönmezler atandı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Sönmezler, daha önce sırasıyla Arthur Andersen Danışmanlık Şirketi’nde Denetçi, Procter & Gamble Türkiye’de Finansal Raporlama, Muhasebe ve Vergi Müdürü, Procter & Gamble Belçika’da Orta ve Doğu Avrupa ile Ortadoğu ve Afrika Kumaş ve Ev Bakım Kategorisi Finans Müdürü, Arçelik A.Ş.’de Uluslararası Finans Müdürü ve Kimberly Clark Tüketim Malları San ve Tic. A.Ş.’de Finans Direktörü olarak görev yaptı.

Hayal TEPE: Yeni oluşturulan Sağlık Ürünleri Direktörlüğü’nün sorumluluğuna Hayal Tepe getirildi. Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü mezunu olan Tepe, Hunca Kozmetik A.Ş.’de Ürün Müdürü, Colgate Palmolive A.Ş.’de sırasıyla Marka Müdürü ve Kıdemli Marka Müdürü, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de sırasıyla Yeni Abone Alımından Sorumlu Birim Yöneticisi ve Gençlik Segmentinden Sorumlu Birim Yöneticisi, Unilever San ve Tic. Türk A.Ş.’de Pazarlama Müdürü ve Yıldız Holding A.Ş.- Ülker’de Pazarlama Direktörü olarak sorumluluk aldı.

Sevda DOĞAN:
 Abdi İbrahim’de daha önce Fabrika Direktörlüğü olarak adlandırılan pozisyon, Teknik Operasyonlar Direktörlüğü olarak yapılandırılırken, bu göreve Sevda Doğan getirildi. ODTÜ Kimya ve Kimya Mühendisliği Bölümleri’nden mezun olan Doğan, daha önce Roche’da Kalite Kontrol Analisti, Lasmak Ltd. A.Ş.’de hem Hissedar hem de İthalat ve İhracattan sorumlu Yönetici, Sandoz – Novartis Türkiye’de Kalite Operasyonları ve Fabrikadan Sorumlu Müdür ve Sandoz Türkiye’de Üretim Tesisleri Teknik Operasyonlar Direktörü olarak görev aldı.


İçeriği Paylaşın