A-Hekim.TV’ye Üstün Başarı Ödülü

A-Hekim.TV’ye Üstün Başarı Ödülü

A-Hekim.TV’ye Üstün Başarı Ödülü

Bizi Takip Et


Sanofi-aventis’in hekimlere özel hazırladığı online eğitim programı  a-hekim.TV, uluslararası Interactive Media Awards ödül programında Üstün Başarı ödülüne layık görüldü. Tüm dünyadan sadece ilaç sektöründen başvuran 65 proje arasından tasarım, içerik, kullanım kolaylığı ve teknik özellikleriyle öne çıkan a-hekim.tv, uluslararası arenada ilaç sektörünün dikkat çeken projeleri arasına girdi.

Konuyla ilgili olarak Sanofi-aventis’den yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Sağlık Bakanlığı’nın resmi eğitim sitesinden sonra aile hekimleri tarafından en çok ziyaret edilen ikinci eğitim sitesi olan a-hekim.tv, yakın zamanda hekimlere cep telefonlarından da ulaşacak Turkcell ile yapılan işbirliği doğrultusunda, a-hekim.tv doktorlara özel tarifenin bir parçası olarak aile hekimliği paketinde yer alacak.  Şubat ayı itibariyle 190’a yakın a-hekim.tv eğitim videoları Turkcell Doktorlar Kulübü’nün 12.000 üyesinin hizmetine sunuluyor.

Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta reform projesi kapsamında Aile Hekimliği tüm Türkiye’de uygulanmaya başlandı. Şu an 81 ilde 6.330 Aile Sağlığı Merkezi ve 986 Toplum Sağlığı Merkezi’nde  20.000’den fazla aile hekimi görev yapıyor.  Sağlık Bakanlığı’nın 2. aşama eğitim olarak planladığı 10 günlük elektronik eğitim programı sonrasında birinci basamak hizmetine başlayan hekimlerin ortak talebi eğitim olarak görülüyor. Bu ihtiyaca cevap vermek üzere aile hekimlerine özel, a-hekim.TV adlı, internet bazlı bir televizyon sitesi oluşturuldu.  Canlı veya video on demand tarzında hazırlanan kurslar bu sitede yayınlanıyor.


İçeriği Paylaşın