HİDERİM Projesi Nedir?

HİDERİM Projesi Nedir?

HİDERİM Projesi Nedir?

Bizi Takip Et


Tüm dünyada ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkan hastane infeksiyonları, ülkemizde de giderek artıyor. Bu gerçekten hareketle Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği, 2000 yılından bu yana, beş kongre ve altı eğitim programının yanı sıra toplantılar, kurslar düzenled; kılavuzlar, dergi ve kitaplar yayınladı.

Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği son olarak HİDERİM isimli bir proje geliştirdi. Dernekten yapılan yazılı açıklamada projeyle ilgili şu bilgilere yer verildi:

“HİDERİM projesi; dernek üyeleri arasındaki iletişimi artırmak, sürekli eğitimi gerçekleştirmeye yönelik yeni, çağdaş ve etkin kanallar oluşturmak, online gerçekleştirilebilen canlı konferanslar, yönetim kurulu, çalışma grubu, uzmanıyla tartışma toplantıları gibi bir çok fonksiyonla bilgiyi en hızlı şekilde paylaşarak, çoğaltmak amacındadır.

Proje temel olarak bir bilgisayar programı ve internet üzerinden erişilebilen bir sosyal ağdan oluşmaktadır.

HİDERİM içerisinde üyeler online olarak mesajlaşabilmekte, yönetim kurulu ve çalışma grubu toplantıları sesli ve görüntülü olarak yapılabilmekte, canlı konferanslar düzenlenebilmekte, canlı konferanslara katılımcılar da sesli, görüntülü, yazılı sorularla katılabilmekte, sosyal ağ içerisinde bütün üyeler mesaj, fotoğraf, video, dosya ve link paylaşabilmekte, online tv ve sunu merkezi bölümlerinde çok sayıda eğitim videosu ve sunumlarını izleyebilmekte, oyun eğlence bölümünde boş vakitlerini değerlendirebilmekte, anketlerle düşüncelerini ifade edebilmektedirler.

Özetle, bazı işlevlerini anlatmaya çalıştığımız HİDERİM projesi; eğitimle eğlenceyi, sosyal içerikle bilimsel içeriği aynı platformda buluşturan, üyelerinin katılımı ile zenginleşen, Derneğimizin gururla sunduğu Türkiye’de bir bütün olarak benzeri bulunmayan bir çalışmadır.

Bu proje ile hiç bitmeyen sürekli eğitim ihtiyacına yönelik, daha şimdiden onlarca saatlik eğitim videosu ile binlerce slayttan oluşan sunum üyelerimize sunulmuş, sunulmaya devam etmektedir.

Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek canlı konferanslar için oluşturulan modül; katılımcıların salona girişinden, koltuk seçebilmelerine, salondakilerle sohbet edebilmekten, güncel haberleri okuyabilecekleri ekranlara kadar büyük bir özenle hazırlanmıştır. Ayrıca soru sormak isteyenlerin dilerlerse yazılı, dilerlerse bağlanarak sesli ve görüntülü soru sormalarına olanak tanıyarak, dinleyenleri konferansa dahil etmek ve katılımcılığı artırarak eğitimin verimini yükseltmeyi hedeflemektedir. Projeye sadece dernek üyelerimiz katılabiliyor.”


İçeriği Paylaşın