Şans Ver Projesi Organ Bağışına Çağırıyor

Şans Ver Projesi Organ Bağışına Çağırıyor

Şans Ver Projesi Organ Bağışına Çağırıyor

Bizi Takip Et


Medical Park Hastaneleri 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla “Şans Ver” isimli bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Proje kapsamında; bağış ve nakil süreçleriyle ilgili bilgi paylaşımlarıyla farkındalık çalışmalarına imza atılacak ve hastane lobilerinde kurulan stantlarla yıl sonuna kadar organ bağışı alınacak.

Türkiye’de 28 bini aşkın kişi organ yetmezliği nedeniyle yaşama tutunmak için mücadele veriyor. Her yıl binlerce yeni ismin organ bekleme listesine eklenmesine karşın ülkemizdeki organ bağışı ortalamasında istenenin çok altında olmasından hareketle projeyi hayata geçiren Medical Park, organ bağışı sayısının artması için çalışacak.

BAĞIŞ İÇİN 5 DAKİKA AYIRMAK YETERLİ

Organ bağışında bulunmak isteyenler organ bağışı stantlarının takvimine www.sansver.org adresinden ulaşabiliyor. Sayfada organ bağışıyla ilgili bilgiler ve merak edilen soruların cevapları da yer alıyor. Organ bağışında bulunmak için sağlık ocaklarına, il/ilçe sağlık müdürlüklerine, bu konuda yetkilendirilmiş devlet ve özel hastanelerin organ bağışı ünitelerine başvurulabiliyor. İki tanık huzurunda imzalanan kısa bir form sonrasında, bağışçıya ”Doku ve Organ Bağış Belgesi” veriliyor.


İçeriği Paylaşın