Santa Farma 75’inci yılını kutluyor

Santa Farma 75’inci yılını kutluyor

Santa Farma 75’inci yılını kutluyor

Bizi Takip Et


Hem Türkiye’de hem de dünyada yenilikçi çözümlerle sağlığa erişimi artırmak hedefiyle ilerleyen şirket, yeni ve modern tesisi aracılığıyla dünyanın önde gelen ilaç firmalarının ürünlerinin Türkiye’de üretilmesini sağlamayı hedefliyor.

1944 yılında kurulan, bugün 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 50 ayrı pazarda toplam 73 ürünle faaliyet gösteren Santa Farma 75 ‘inci yaşını kutluyor. Şirketin 2019 yılında öncelikli hedefleri arasında, hem yerel hem de küresel olma hedefi doğrultusunda mevcut ürün portföyünün değerlendirilmesi, yeni ürünlerle fark yaratmak, yeni coğrafyalara açılmak ve yerel deneyimlerini küresel ölçeğe taşımak bulunuyor.

Yaptığı yatırımlar sonucunda yerli üretimde kendini stratejik ortak olarak konumlandıran Santa Farma, son teknoloji ürünü araçlarla donatılan üretim tesisi ve titiz yaklaşım sergileyen ekibiyle, Türkiye ilaç üretim sektöründen firmalarla ortaklık yapıyor. Şirketin hedefi, yeni ve modern tesisi aracılığıyla dünyanın önde gelen ilaç firmalarının ürünlerinin Türkiye’de üretilmesini sağlamak.

İhracat alanında kendisini yeni pazarlara taşıyan iş ortağı sayısını da hızla artıran şirketin, 80’inci yaşını kutlayacağı 2024 yılı için belirlediği hedeflerin başında ise Türk ilaç şirketleri arasında ihracat şampiyonu olmak geliyor. Diğer şampiyonluk alanı ise ilaç sektöründe Türkiye’nin en beğenilen ilaç şirketi konumuna gelmek. Santa Farma, 75’inci yılı ile hızlandırdığı kültürel dönüşümüyle 2024’e doğru ilerlerken, kurumsallaşma ile aile firması dengesini optimum şekilde koruyan, çalışanları için önde gelen bir işveren markası olmak için çalışmalarını sürdürüyor.


İçeriği Paylaşın