Hayata Tutunma İmgeleri Yarışması

Hayata Tutunma İmgeleri Yarışması

Hayata Tutunma İmgeleri Yarışması

Bizi Takip Et


Kanser konusunda toplumda farkındalığı artırmak amacı ile Hematolojik Onkoloji Derneği (HOD) tarafından ‘Hayata Tutunma İmgeleri Yarışması’ düzenleniyor.

Kanser hastaları, yakınları ve hastalıkla ilgisi olan ya da olmayan herkesin katılabileceği ‘Hayata Tutunma İmgeleri Yarışması’nın katılımcıları fotoğraf, resim, afiş, karikatür ya da kendilerine uygun herhangi bir teknikle yapacakları imgeleri ile hayata tutunmayı görsel olarak anlatacaklar.

Hematolojik Onkoloji Derneği (HOD) tarafından düzenlenen ‘Hayata Tutunma İmgeleri’ Yarışması katılımcıları, bu çalışmaları ile tedavi sürecindeki hastalara ve yakınlarına pozitif mesajlar iletecek ve umut aşılayacaklar.

Ulusal ve uluslararası katılıma açık olan ‘Hayata Tutunma İmgeleri Yarışması’na katılacak eserler, jpeg formatta ve yüksek çözününürlükte hazırlanarak elektronik posta ile hayatatutunmaimgeleri@gmail.com e-posta adresine gönderilecek. Gerek siyah-beyaz gerekse renkli çalışmaların katılabileceği yarışmanın sonucunda, ödül alan ve yarışmaya katılmış eserler Hematolojik Onkoloji Derneği’nin hazırlatacağı kitap, afiş, katalog, broşür gibi eğitim ve tanıtım malzemelerinde kullanılarak kamuoyu ile paylaşılabilecek.

Yarışmada dereceye giren ilk üç eser, Hematolojik Onkoloji Derneği tarafından sırasıyla 3.000 TL, 2.000 TL ve 1.000 TL ile ödüllendirilirken, yarışmacıların en büyük ve manevi ödülü tedavi sürecindeki hastalara mücadeleye devam etmeleri için ilham vermeleri olacak.

Yarışmanın Seçici Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, Prof. Dr. Zakir Azizov, Yrd. Doç. Dr. Sadi Çağıdır, Prof. Dr. Seçkin Çağırgan, Ayşe Denizli, Dr. Levent Efe, Prof. Dr. Hakan Göker, Yrd. Doç. Dr. Serdar Mutlu, Uzm. Dr. Rezzan Erguvan Önal, Doç. Dr. İsmail Sarı, Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Prof. Dr. Bülent Yalçın, Prof. Dr. Nurullah Zengin.

Her türlü kanser hastalığı, lösemi, kemik iliği veya kök hücre nakli ile ilgili imgelerin yarışacağı “Hayata Tutunma İmgeleri Yarışması” için son başvuru tarihi 15 Ağustos 2016. Sonuçlar ise 22-25 Eylül 2016 tarihleri arasında K.K.T.C.’de düzenlenecek 3.Hematolojik Onkoloji Kongresinde kamuoyuna açıklanacak.

Son Başvuru Tarihi     : 15 Ağustos 2016

Katılım Koşulları          : http://www.hod.org.tr/


İçeriği Paylaşın