Sevgi Enerjisi Nedir, Sevgi Enerjimizi Nasıl Yükseltebiliriz?

Sağlığım İçin Herşey’in bu haftaki konuğu Mavi Işığın Dansı kitabının yazarı, Doğal Terapi Uzmanı ve Organicum Yönetim Kurulu Başkanı Işık Görgün ile doğru nefes ve sevgi enerjisi hakkında konuştuk.

Sevgi Enerjisi Nedir, Sevgi Enerjimizi Nasıl Yükseltebiliriz?

Bizi Takip Et


Sağlığım İçin Herşey’in bu haftaki konuğu Mavi Işığın Dansı kitabının yazarı, Doğal Terapi Uzmanı ve Organicum Yönetim Kurulu Başkanı Işık Görgün, doğru nefes ve sevgi enerjisi hakkında önemli bilgiler verdi. 

Doğru nefes yöntemi nedir? Doğru nefesin önemi nedir?

Nefesin kaynağı yani yaşam şeklimizin kaynağı nefes zaten. Nefesin olmadığı bir yerde yaşam
da olmayacağı için bütün sistemin aktive olmasını sağlayan en önemli kaynaklardan birisinden
bahsediyoruz. Nefes enerjisi bizim bedenimizle beynimiz arasındaki uyumun yeniden
birleşmesi ve bütünselleşmesi anlamına geliyor. Bunu sağlayabildiğimizde ise yani doğru
nefes almayı ve bunu tüm organlarımızda tüm bedenimizde gezdirebilmeyi öğrendiğimizde gülümseme enerjisi, pozitif enerji emin olun ki kendiliğinden aktive oluyor. Bu enerjinin sisteminin doğru şekilde vücutta akmasını sağlamak anlamına geliyor.

Yani bunu sağlayabildiğimizde biz tüm organlarımıza aynı oranda oksijen alışverişini
sağlamış oluyoruz. Beynimize aynı şekilde bir rahatlık hissi, kalbimize aynı şekilde bir rahatlık
hissi gelmesini sağlıyoruz. Bu hayatımızın bütün alanlarına etki ediyor. Bunu da
sağlayabilmek için sadece nefes almanın kendi içimizde düşünürken yani nefes alırken o
nefesi izlemeyi alışkanlık haline getirmeliyiz.

NEFESİNİZİN FARKINDA VARIN!

Yani nefesi izlemek ne demek? Sadece nefesin farkına varmak. Siz nefesinizin farkına vardığınızda o hücreler arasındaki geçiş çok daha hızlı ilerliyor ve o geçişi sağlayan her organizmamız beden ve beyin arasındaki uyumu da yüksek oranda sağlamış oluyor.

Bunlar yine elektromanyetik alan boylarımıza etki ediyor ve bizim daha kaliteli daha mutlu daha sevgi dolu olmamıza da neden oluyor. Yani hepsi yine sevgiye açılıyor. Koşulsuz sevgiye açılıyor. Ama nefes gerçekten bunun başı. Nefes bir, renkler iki, spor yapmak üç, kendimize zaman ayırmak dört ama zaman ayırırken teknolojik cihazları bir 15 dakika kenarda bırakarak onu özellikle belirtiyorum. Ve kimseyi yargılamadan olan iyidir cümlesini motto edinerek ama tabii bu yargılamayacağız derken de her şeyi kabul etmek anlamında değil bu. Sadece yaşadığımız şeylerin aslında anlamı sorgulamadan bizim için niye verildiğini anlamamız için verildiğini yani biz bu olayı yaşıyorsak niye yaşıyoruz sorgulamasının yerini anlamaya çalışmak olayı anlamaya çalışarak kabullenmeyi sağlamamız gerektiğine inanıyorum.

"BİRLİK BİLİNCİ HAYATIMIZDA OLMALI"

Bütün bunlar bütünün içerisinde bizim birlikte pozitif enerji çemberi oluşturmamızı sağlayacak yöntemler. Çünkü bu dünyanın yeni döneminde bu enerji çemberi ne olursa olsun mutlaka ama mutlaka birleştireceğiz ve bir araya geleceğiz. O ışık taşıyıcısı insanlar bir araya gelip dünyanın çevresini ve belki de tüm sistemi pozitif enerji çemberi yayacak. Biz  inanıyorum ki bir zaman diliminde yaşayacağız belki de kısa bir zaman diliminde. Çünkü insanoğlu özel kendi ruhuna müftabih özel bir enerjidir ve bunu hiç unutmamamız gerekiyor. Birlik bilincinin hayatımızın içinde her an olması gerektiğine inanıyorum. Bütünün hayrına birlikte iyi sonuçlar çıkaracak bir biçimsellik içerisinde olmamız gerektiğine inanıyorum. Çünkü birlikte olmak demek bir olmak demektir aslında.

"SEVGİ ENERJİSİ İNSANLARA BİR ARMAĞAN"

O bütünsellik o ışığın yükselişi ancak insan ilişkilerinin daha yürekten daha kalbi daha vicdani
daha şefkatli, daha merhametli olmasıyla gerçekleşecek bir şeydir. O güven ve huzur hissiyatını çok kaybetmeye doğru gidiyoruz ama ben hayır kabul etmiyorum ve inanmıyorum çünkü insanın kökü o kadar değerli ki, o kadar özel ki biz onu zaten istesek de kaybedemeyiz. Onun için ben yaradılış planındaki bu ışık ve sevgi enerjisinin insanlara armağan edildiğini düşünüyorum. Ve çok büyük bir gelişmeyle bunu yaratacağımıza inanıyorum.

"BESLENME ŞEKLİMİZ BİLİNCİMİZİ DE ETKİLİYOR"

Tabi tüm bunları yaparken de dikkat etmemiz gereken şeyler var. Mesela organik yaşam o kadar değerli ki neyi yediğimize içtiğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü bunlar çok etkiliyor bizi yani bu daha sentetik ya da hazır yiyeceklerle kendimizi bunlara mahkum etmek daha olumsuz demeyeyim yani daha iyi olmayan besinlerle beslenmek bunlar bizim bilincimizi ve enerji alanımızı çok ciddi etkiliyor.

Bu yüzden de bunları gerçekten çok dikkatle bakmamız lazım yani her şeyin bir titreşim olduğunu hiçbir zaman unutmamamız lazım. Yediğimiz besinlerden kullandığımız kozmetiklerden giydiğimiz giysilerden her şey bir titreşime bağlı olarak çünkü bizim hayatımıza geliyor. Şayet biz bunu daha farkında olarak ben ne yapıyorum, bunu niye kullanıyorum, bunu ne yapmalıyım? Bütün bunları sorgulayarak eğer hayatımıza alırsak o hani dediğimiz yüksek benliğimizde olan bütünselliğimiz ve o ışığı daha fazla yayma ışık taşıyıcısı insanlar olma özelliğimizi de daha kolay elde edebileceğiz.

Doğru soluk alıp vermek aslında bilinçli olarak anı hissetmemizi sağlıyor. Aslında bütün enerjiler sevgi enerjisine çıkıyor. Kapı koşulsuz sevgiye açılıyor dediniz. Sevmek, sevilmek, sevildiğini hissetmek. Bunlar bizim hayatımızı nasıl etkiliyor?

SEVGİSİZLİK HASTALANDIRIYOR

Bizim tüm hücrelerimiz, varlık sebebimiz koşulsuz sevgi enerjisi. Bugün birçok kişinin bu kadar anti-depresan kullanmasının nedeni sevgisizlikse bunu artık ortadan kaldırmak gerekiyor. Çok büyük bir kesim şu anda anti-depresan kullanıyor. Bir istatistiğe göre bütün dünyada anti depresan ilaçları çok yüksek oranda kullanılıyor. Nedenine bakın bir yalnızlık hissiyatı, iki sevgisizlik. İkisi de şu anda özellikle bu pandemi döneminde insanların çok fazla yaşadığı bir şey oldu. Bunu nasıl aktive ederiz? Sevgi bizim bedenimizin varlık sebebimizin noktası. Ve bunu kaybettiğimizde yaşamsal fonksiyonlarımız yarıya düşüyor ve en önemlisi daha çabuk hastalanıyoruz.

"SEVGİ ENERJİSİNİ YÜKSELTİRSEK YALNIZLIK KALMAYACAK"

Hastalık riskimiz yükseliyor. Eğer hastalık ve daha kaliteli mutlu bir yaşam istiyorsak ne yapabiliriz, sevgi dediğimiz şey nedir? Biz bunu kelime olarak sevgi diyoruz. Sevgi nedir? Yaradılış nedenimiz varlık sebebimiz yükselişimizin tek yolu birlikte insan olmamızın birlikte varlığımızın bir araya gelmesinin nedeni. Ve biz ancak sevgi enerjisini üretebilirsek sevgi enerjisiyle birlikte daha geniş bir alana yayılırsak enerjisel olarak işte o zaman yalnızlık kalmayacak, hastalık kalmayacak, yaşlılık bile kalmayacak.

Kendimizden memnun huzur ve güven içerisinde yaşayan topluluklar oluşturacağız. Hayata dair olan umudumuz ve inancımız sevginin içinde gizli biz sevginin çocuklarıyız aslında. Biz sevginin tohumlarıyız, biz varlık enerjisi demek sevgi demektir. Biz bu dünyaya sevginin ve sevincin enerjisini yaymak için geldik. Biz yok oluşun değil, sevgisizliğin değil, sevginin enerjisini ve gücünü yaymak için geldik bu dünyaya. Bu dünyaya geliş sebebimizi asla ve asla unutmamamız gerekiyor. Bunu unuttuğumuzda insanlığın sonu gelmiş olacak. Ama biliyorum ki unutmayacağız. Çünkü alt bazımız her hücre düzeyinde var oluş nedenimiz olan koşulsuz sevgiye bağlı.

SEVGİ BULAMAYAN SEVGİ ÜRETEMEZ

Dikkat edin bir insanda her türlü şey yaşayabilirsiniz. Sağlık problemi olabilir, parasızlık olabilir başka tutkularla ilgili şeyler olabilir. Bunlar hayatın içinde zaten hep olan şeyler. O insana dikkat edin çoğunlukla sevgisizlikle ilgili sorunları vardır. Ya da hepsi birden olduğunda sevgisizlik olmadığında, her şeyi var ama sevgisizlik hat safhada. Hayatında sevgi üreten hiçbir şey yok ne kendinden var ne çevresinden var. O insan için yaşam o kadar kalitesizdir ki hayatındaki hiçbir şey onu mutlu etmez niye mutlu etmez çünkü sevgiyi kalbinin içerisinde hissetmiyordur. Ne çevresinden alabiliyordur ne kendinden alabiliyordur ne ilahi plandan alabiliyordur alamadığı sürece de onu üretemez, üretemeyince sıkıntıları diz boyu büyümeye devam eder.

MADDİYATLA MUTLU OLACAKLARINI İNANANLAR YANILIYOR

Biz sadece sevginin güçlü enerjisini almak için biraz önce anlattığım şeylerde biraz hemhal olmamız gerekiyor biraz birlikte olmamız gerekiyor kendimizi yargılamadan. Çok fazla hayattan olağanüstü şeyler beklemeden çünkü bu da ayrı bir konu yani korkunç bir maddi şeye dönüştü insanlar. Sadece maddiyatla birlikte daha mutlu olacaklarına inanan çok büyük bir kesim oluştu. Ama o maddiyatla olan ilişki bir süre sonra bitiyor yine orada çok büyük bir boşluk ve yalnızlık duygusu ortaya çıkıyor.

KENDİNİZE GÜNDE 15 DAKİKA AYIRARAK BAŞLAYIN

Halbuki bizim hayatımda gerçek varoluş sebebimizde sadece koşulsuz sevgi var. Bizi mutluluğa huzura, güvene, ilahi enerjiye, sağlıklı hayata ve insanlarla iyi iletişim içinde olmaya özgüvene hepsini taşıyacak olan sadece ve sadece koşulsuz sevgiyi kendisine yüklemeye alışkanlık haline getirmek. Bunu yapmak çok mu kolay bu kadar ağır şartlarda? Evet ama biraz önce söylediğim çok kolay değil ama bir 10 dakika 15 dakika gün içerisinde kendinizi yargılamadan vakit geçirmeyi biraz önce söylediğimiz yöntemlerle kendinizle birlikte olmayı sağlayabilmek o sevginin açılışına o kadar büyük etki ediyor ki. Şükür teşekkür etmek hayat için.

ŞÜKREDİN

Belki de çok unuttuğumuz bir şey. Her gün ama her gün sabah yeni evden çıkarken şükür teşekkür etmek ve bugün hayatımıza girecek bütün mucizelerden ve her türlü güzel haberden tanrım sana sığınırım dilerim. Bunlar böyle minik minik cümleler ama içinizden bütün her şeyin değişmesini sağlayan gününüzü, iyi enerjiye evriltmeyi sağlayan küçük tılsımlar. Bunları denediğimizde gerçekten ben kendi hayatımda bunları yaşıyorum yaşadım herkes de yaşıyordur şüphesiz ki. Biliyorum ki çok şey değişiyor. Onun için belki de bunun gibi başka bir sürü şeyler söyleyebilirim ama bunlar daha basit ve hayatımızın içinde olan cümleler.


İçeriği Paylaşın