Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Üniversiteler Kervanı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Üniversiteler Kervanı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Üniversiteler Kervanı

Bizi Takip Et


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin (TMOK) Dünya çapında ses getiren ve CIFP (Dünya Fair Play Konseyi) tarafından Şeref Diploması ile onurlandırılan “Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Üniversiteler Kervanı” 3 Nisan’da yola çıkıyor.

2014 yılından bu yana Türkiye’yi şehir şehir dolaşarak, düzenlediği panellerle, üniversitelerin BESYO (Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu) öğrencilerine FairPlay’i anlatan TMOK Fair Play Üniversiteler Kervanı’nın, 2018 yılı programı belli oldu. 4 yılda Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Antalya’ya 40 üniversiteyi ziyaret eden Kervan, bu sürede 75 bin üniversite öğrencisine ulaştı. Nobel İlaç ana sponsorluğunda ilerleyecek olan Fair Play Kervanı’nın 2018 yılı programında 14 yeni kent ve üniversite bulunuyor.

Fair Play Üniversiteler Kervanı 2018 haritası, İstanbul’da bulunan Olimpiyat Evi’nde düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıya, Fair Play Komisyonu Başkanı, Avrupa Fair Play Birliği Başkan Yardımcısı ve Dünya Fair Play Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Arıpınar, TMOK yönetim kurulu üyeleri, bu yılki kervanın ana sponsoru olan Nobel İlaç Genel Müdürü Hakan Şahin ve diğer sponsor firma temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

“BU YIL DİĞER YILLARDAN FARKLI OLARAK FAİR PLAY KERVANI’NA TIP, ECZACILIK VE FEN BİLİMLERİ FAKÜLTELERİ ÖĞRENCİLERİ DE DAVETLİ

Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, “Fair Play bir yaşam tarzı. Türkiye’de geleceğin spor adamları, antrenörlere ve spor organizatörlerine Fair Play’i anlatmaya karar verdik. Bu amaçla bir kervan kurarak bütün üniversitelere sırayla ziyaret etmek istedik. 4’üncü sene sonunda çok şükür 40 üniversiteyi tamamladık. Bu yılda programımızda yeni üniversiteler var. Iğdır’dan başlıyoruz, Tekirdağ’a kadar her tarafı tarayacağız. Yaz ve kış dönemi olmak üzere 2 dönem yapıyoruz. Nobel İlaç firması ana sponsorumuz oldu. Araştırma yaptık A’dan Z’ye kadar Türk malı. Nobel İlaç firmasının Türki Cumhuriyetler’de de kendi organizasyonları var. Eğer organize edebilirsek oradaki üniversitelere de gideceğiz. Bizimle çalışan arkadaşlar bilgi olarak, spor olarak ve tanınmış olarak üst seviyede. Spor fakültelerinin veya  BESYO’ların bulunduğu şehirlere gidiyoruz. Bu seneki özelliğimiz şu; Nobel İlaç bize ana sponsor olduğu için büyük toplantılarımıza kimya,  eczacılık, tıp fakülteleri öğrencilerini de davet edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

‘TMOK Fair Play Üniversiteler Kervanı’ projesi ana sponsoru olan Nobel İlaç’ın Genel Müdürü Hakan Şahin, toplantıda yaptığı konuşmasında:  ”Yüzde 100 milli sermayeli bir şirketiz. Milli bir ilaç şirketinin, Milli Olimpiyat Komitesi’nin değerli organizasyonunda katkıda bulunması bizim için çok büyük bir keyif ve gurur vesilesidir. Biz Fair Play’i sadece sporun içinde değil, yaşamın her anında çok büyük bir değer olarak görüyoruz. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play’i şöyle açıklıyor: dürüst oyun, dürüst, etik davranış… Aynı etik anlayışla yıllardır toplum sağlığına hizmet veren ve her bir çalışanının “Sağlık için değer” mottosu ile güne başladığı Nobel İlaç olarak, Fair Play Kervanı’nın ana sponsorluğunu üstlenmekten gurur duyuyoruz. Bu anlayışın toplumun her alanında bir yaşam şekli olarak aktarılması yolunda harcanan emeğe destek olduğumuz için mutluyuz”dedi.

İLK DURAK IĞDIR

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor İstanbul, Nobel İlaç, Hacıbekir ve OPET sponsorluğunda gerçekleştirilecek TMOK Fair Play Üniversiteler Kervanı’nın ilki, 4 Nisan Çarşamba günü Iğdır Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda (BESYO) yapılacak.

KERVAN’DA ÜNLÜ İSİMLER

Bugüne kadar ziyaret ettiği 40 üniversitede yaklaşık 25 bin öğrenciye FairPlay’i anlatan Kervan’da, Halit Kıvanç’tan Kahraman BAPÇUM’a, Olimpiyat Şampiyonu Ahmet Ayık’tan, Ünlü Maratoncu İsmail Akçay’a birçok ünlü isim bulunmakta. Erdoğan Arıpınar’ın öncülüğünde kurulan Kervan’da bu yıl şu isimler bulunuyor:


İçeriği Paylaşın