Türkiye’nin İlk Kozmetik Analiz Laboratuvarı Cosming 10 Yaşında

2013 yılında kurularak Türkiye’nin ilk ve tek kozmetik analiz laboratuvarı olarak yola çıkan Cosming, 10. yaşını İzmir’de sektör paydaşları ile birlikte yoğun bir katılımla kutladı.

Türkiye’nin İlk Kozmetik Analiz Laboratuvarı Cosming 10 Yaşında

Bizi Takip Et


Türkiye’de kozmetik ve kişisel bakım ürünleri pazarı her yıl ortalama yüzde 10 seviyesinde büyümeye devam ediyor. Kozmetik ürünleri ise güvenilirliğini kanıtlamak için tüketiciye ulaşana kadar birçok testten geçiyor. Bu testler bazen fabrikalarda bazen bu alanda uzmanlaşmış kozmetik analiz laboratuvarlarında yapılıyor. 2013 yılında kurularak Türkiye’nin ilk ve tek kozmetik analiz laboratuvarı olarak yola çıkan Cosming, 10. yaşını İzmir’de sektör paydaşları ile birlikte yoğun bir katılımla kutladı.

10 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteren kozmetik laboratuvarı Cosming Lab, kozmetik dünyasının ihtiyaç duyduğu tüm testleri merkezinde uyguluyor. Uluslararası kalite kontrol programlarına da katılan firma, vermiş olduğu analiz sonuçları ile yüksek kalite güvenceye ulaşmasını sağlıyor.

EN TEMEL AMACIMIZ “TÜRK KOZMETİK SEKTÖRÜNE DESTEK”

Cosming Lab Kurucu Genel Müdürü Aylin Kahrıman, laboratuvarın Türkiye'de ürünlerini geliştirmek ya da yeni ürün oluşturmak isteyen kozmetik sektörüne her zaman açık olduğunu vurgulayarak; “Kişisel bakım ve kozmetik sektörü, yıllık bazda yaklaşık yüzde 10 büyüme oranı ile Türkiye'de en dinamik ve en çok gelecek vaat eden pazarlardan biri konumunda yer alıyor. Laboratuvarımızı kurarken en temel amacımız Türk kozmetik sektörüne destek olmak idi. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve projelerini göz önünde bulundurarak onlara daha iyi teknik destek verebilmek için çalışıyoruz. Uygulamalar yaparak hammaddelerimizi daha iyi analiz ediyoruz. Sektördeki 10. yılımızı ekibimiz ve sektör paydaşlarımız ile büyük bir heyecanla kutladık, uzun uzun yıllar da öz veri ile çalışmalarımızı sürdürmeyi diliyorum” diye konuştu.


İçeriği Paylaşın