Ucuz Estetik Operasyon Yaptırmanın Maliyeti

Ucuz Estetik Operasyon Yaptırmanın Maliyeti

Ucuz Estetik Operasyon Yaptırmanın Maliyeti

Bizi Takip Et


Uzman olmayanlar tarafından ve uygun olmayan koşullar altında bilindik ücretlerden daha düşük maliyetlerle yani ucuza yapılan estetik ameliyatlar, pahalı düzeltmelere neden olacağı gibi bazen ölümcül sonuçlara da yol açabiliyor. Özetle, ucuz estetik operasyonların maddi ve manevi maliyeti çoğunlukla çok yüksek oluyor.

Özellikle son yıllarda bademcik aldırmak kadar kolay hale geldiği iddiasıyla gerekli eğitimi almamış kişilerce gerçekleştirilen estetik girişimler, yara ve yanık izi bırakma ve hatta ölümle sonuçlanma riski taşıyor.

ESTETİK OPERASYONLARI MUTLAKA UZMAN HEKİMLER YAPMALI

İ-PEG (İstanbul Plastik ve Estetik Cerrahi Grubu) Plastik ve Estetik Cerrahi uzmanı Op. Dr. Çağrı Sade Botoks uygulaması, lazerle tüy aldırma gibi basit operasyonların dahi mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Plastik ve Estetik Cerrahi uzmanı Op. Dr. Çağrı Sade şu bilgileri veriyor:

“Hastalar sıkça çok düşük ücretler karşılığında estetik ameliyatlar sunan kurumlar ve kişilerin cazibesine kapılıyor. Ancak bu kurumlarda girişimler çoğu zaman gerekli eğitimi olmayan kişiler tarafından gerçekleştiriliyor. Uzman bilgisi gerektiren cihazlar ehli olmayan kişiler tarafından kullanılıyor. Oysa lazer uygulaması gibi hastaya basit ve zararsız gibi görünen girişimler dahi doğru yapılmadığı takdirde hücrelerde tıbbi problemlere yol açabilir.”

Op. Dr. Çağrı Sade, estetik operasyon yaptıracak olanları şöyle uyarıyor:

“Estetik girişimlerin bilindik ücretlerden çok daha ucuza yapıldığı kurumlarda herhangi bir işlem veya ameliyat yaptırmadan önce, mutlaka operasyonu gerçekleştirecek olan kişinin gerekli tıbbi donanıma sahip olduğundan emin olun. Kafanıza takılan tüm soruları sorun. Ayrıca ameliyat olacağınız uzmandan daha önce yaptığı girişimlerden önce ve sonra çekilmiş örnekler göstermesini isteyebilirsiniz. Güven duymadığınız veya emin olmadığınız durumlarda ameliyat olmaktan kaçının. Hatalı bir girişim sonucunda yaptırmak zorunda kalacağınız düzeltmelerin hem manevi, hem de maddi olarak size daha pahalıya mal olacağını unutmayın.”


İçeriği Paylaşın