Unutulmaz Bir İtalyan Lezzeti Focaccia Ekmeği Tarifi

Farklı ekmek çeşitlerinin üretiminde gönül rahatlığı ile kullanılabildiği gibi, fırıncıların farklı hammaddeler ekleyerek oluşturdukları kendilerine has tariflerine eşlik eden Inventis Serisi ile enfes lezzetlere imza atan Lesaffre, bu kez İtalyan lezzetlerinden Focaccia tarifi sundu.

Unutulmaz Bir İtalyan Lezzeti  Focaccia Ekmeği Tarifi

Bizi Takip Et


170 yılı aşkın süredir ekmek mayası sektörünün liderlerinden Lesaffre, raflarındaki ekmek çeşitliliğini arttırarak farklılık yaratmak isteyenler için birbirinden zengin içerikler sunuyor. Inventis serisi ile birbirinden farklı içerikleri ile fırıncılara orijinal lezzette ekmekler üretmeleri için yardımcı olan Lesaffre, bu kez Inventis Serisi’nin yanı sıra un, su, tuz ve maya ile hazırlanan İtalya’nın en sevilen lezzetlerinden “Focaccia ekmeği tarifi verdi. 

GEREKLİ MALZEMELER

1 kg Inventis Sarı Buğday Miksi

150 g Inventis Rustik Blend

50 g Inventis Sarı Başak Blend

4 kg beyaz un 

75 g zeytinyağı

70 g tuz

3,5 l su

Dereotu, dilim zeytin, kekik, domates, kırmızı soğan, kırmızı biber, yeşil biber

Yapılışı

Unu 4 dk yavaş, 16 dk hızlı ayarda, hamur sıcaklığı 25°C olana kadar yoğurun ve 1700 g hamuru bir kenara alıp 15 dk dinlendirin. Dinlenen hamuru zeytinyağı yardımıyla açıp tepsiye alın. Fermantasyon için 60 dk bekletip üzerini malzemeleri ile dilediğiniz şekilde süsleyin. 220°C’de 40 dk pişirin.


İçeriği Paylaşın