Yaza Girerken Doğru Cilt ve Vücut Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yaz aylarının yaklaşması ile soğuk havaları geride bırakıyoruz. Cildimizi ve vücudumuzu etkileyen hava koşulları iyileşmeye doğru giderken ‘‘Cildimiz yaza hazır mı?’’ sorusu akıllarda beliriyor. Mevsim geçişlerinde cilt bakımının önemine değinen Chic Nail Beauty and Cosmetic’ in kurucusu Burcu Güzel Davud, 'doğru cilt ve vücut bakımı nasıl yapılmalıdı?' sorusunu yanıtladı.

Yaza Girerken Doğru Cilt ve Vücut Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bizi Takip Et


Kış aylarında rüzgar, soğuk hava gibi çeşitli etkenlere maruz kalan cildimiz, mevsim geçişlerinde oldukça yorulmuş oluyor. Yaz mevsimine sayılı günler kala cildimizi ihtiyacına göre bakıma almak önemli. Cildimizin sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilmesi için düzenli olarak cilt bakımı ve vücut peelingi yapılması gerektiğinin altınızı çizen Chic Nail Beauty and Cosmetic’ in kurucusu Burcu Güzel Davudcilt yapısına bağlı olarak düzenli bir bakım rutini oluşturmanın şart olduğunu belirtti.

"PEELING YAPMAK CİLDİ ÖLÜ HÜCRELERDEN ARINDIRIR"

Mevsim değişiklikleri, hastalıklar, alerjiler zamanla cilt sağlığını zayıflatır. Kuru ve mat bir görünüm kazanan cildin zamanla yenilenmeye ve bakıma ihtiyacı vardır. Bu yenileme işlemi için vücut peelinginin mutlaka kullanılması gerektiğini söyleyen Burcu Güzel Davud, "Peeling, cildin pul pul döküldüğü, taze, pürüzsüz, nemli ve yumuşak bir his bırakan kaplıca tedavisidir. Vücut ovma sırasında cilde aşındırıcı bir ürün sürülür, masaj yapılır ve ardından durulanır. Cilt dokusunu ve tonunu iyileştiren bir işlemdir. Cildin üst tabakasını soyarak çalışır, böylece daha sağlıklı ve daha genç olan iç tabakayı ortaya çıkarır.  Fiziksel bir ovma yöntemi kullanılabileceği gibi kimyasal peelingler de güzellik merkezlerinde sıklıkla tercih edilen bir metottur. Bu tedaviler, ölü deri hücrelerini eritmeye, kolajeni artırmaya ve cilt pigmentasyonuyla savaşmaya yardımcı olacak ve bu da cildinizin kalitesini önemli ölçüde iyileştirecektir. Kızarıklık, pullanma, yanma, batma veya renk değişikliği ile ilgili herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, kurul onaylı bir dermatolog ile takip etmek önemlidir. Vücut peeling ürünleri ideal olarak duş alırken kullanılır. Bununla birlikte, cildine bronzlaşma losyonu uygulamayı sevenlerin, bronzlaştırıcı losyon uygulandığında cildinizi iyi ve eşit bir şekilde bronzlaşmaya hazırlamak için mekanik peeling yapmaları önerilir. Son olarak, asitler ve eksfoliyatörler kullanmak cildinizi güneşe karşı daha hassas hale getirebilir. Vücut peelingi sonrası güneşten kaçınmalı ve her zaman güneş korumasına devam etmelisiniz" diye konuştu.

"MAGNEZYUM KLORÜR ZİHİNSEL VE FİZİKSEL OLARAK RAHATLAMANIZI SAĞLAR"

Günün yorgunluğunu atmak ve cildimizi rahatlatmak için duşta geçirilen zamanların önemli olduğunu dile getiren Davud,"Hoş kokulu, cildi yumuşatan ve banyo suyunu adeta bir sanata dönüştüren banyo tuzları özellikle iş yoğunluğu fazla olan kadınlar için mükemmel seçeneklerden biri. Chic Nail Beauty olarak Türkiye’de sadece bizim ürettiğimiz ve muadili bulunmayan Manikür & Pedikür & Banyo Tozu, hoş kokusuyla sadece cildinizi onarmanıza yardımcı olmaz, içinde bulunan magnezyum madenlerinden çıkan özel magnezyum klorürü ile zihinsel ve fiziksel olarak rahatlamanızı da sağlar. Epsom veya İngiliz Tuzu olarak da isimlendirilen tozlar, tırnak etlerini ve cildi yumuşatır, temizler, besler ve nemlendirir. Magnezyum klorür kas kramplarınızı giderir ve kas ağrılarınızın azalmasına yardımcı olur. Huzursuz bacak sendromu ve fibromiyalji semptomlarının giderilmesine yardımcı olur. Eklem esnekliğinin korunmasını sağlar, uyku kalitesini artırır. Chic Nail Manikür & Pedikür & Banyo Tozu serisi, içinde bulunan magnezyum mineralleriyle en iyi, organik vücut peelingi olma statüsündedir" diyerek sözlerini noktaladı.


İçeriği Paylaşın