Yeniden Merhaba…


Bizi Takip Et


Esra Kazancıbaşı İle Sağlık

Aslında bundan tam 6 yıl önce merhaba demiştik sizlere… Sağlığına önem verenlere… Sağlıklı yaşamak, sağlıklı kalmak isteyenlere… İyileşme umudunu yitirmeyenlere…

2009 yılında yayın hayatına başlayan www.sagligimicinhersey.com portalımız, kısa zamanda sağlık medyasında önemli bir marka haline geldi.  Önce bir kitap serisine isim oldu, sonra ise bir sağlık programına.

Sağlığım İçin Herşey Sağlık Serisi kitaplarının sayısı beşe ulaştı.  Sağlığa dair konuların ‘sorular- yanıtlar’ şeklinde ele alındığı kitap serisinde, hepatitler, göz hastalıkları, diyabet, romatoid artrit ve anesteziyle  ilgili merak edilenler Türkiye’de alanında uzman hekimler tarafından anlatılıyor.

Televizyon programımıza gelince. Sağlığım İçin Herşey iki sezondan bu yana, ATV Avrupa ekranlarında hem dünyanın dört bir yanındaki, hem de Türkiye’deki izleyicilerle buluşuyor.

Sağlığım İçin Herşey markası medyada büyüyüp hedef kitlesini genişletirken, bilişim teknolojisindeki gelişmeler de baş döndürücü bir hıza erişti. Bir kitap serisine ve sağlık programına ismini veren web sitemizin de bu değişime ayak uydurması kaçınılmaz oldu. Bu amaçla hem yazılımımızı, hem de tasarımızı yeniledik.

YENİ SAĞLIĞIM İÇİN HERŞEY

Şimdi yeniden merhaba diyoruz sizlere. Yeni yüzümüzle… Yeni haberlerimizle… Yeni röportajlarımızla… Yeni ekibimizle ve yeni sürprizlerimizle…

Yeni Sağlığım İçin Herşey’de hastalıkların teşhis ve tedavisinden anne- çocuk, kadın ve erkek sağlığına, estetik ve güzellikten fitnesse, doğal terapilere,

iyileşme ve zayıflama öykülerinden ünlülerle sağlık sohbetlerine kadar ilginizi çekecek pek çok bölüm var.

Portalımızda sağlıklı beslenme, kilo verme yöntemlerinin yanısıra iki sürprizimiz var:

SAĞLIKLI MUTFAK VE SAĞLIKLI MARKET

Bu sayfalarımızda derin dondurucuda gıdaların saklanmasından, ideal pişirme ve saklama kaplarına kadar mutfağınızla ilgili pek çok faydalı bilgiye ulaşabileceksiniz. Ayrıca uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan sağlıklı yemek tarifleri, zayıflama reçeteleri,  kalp, diyabet, hipertansiyon ve böbrek hastaları için özel mönüler de olacak. “Sağlıklı Market” bölümünde ise sofranız için sağlıklı ve doğal ürünler konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz.

ESTETİK- GÜZELLİK VE KOZMO MARKET

Estetik ve güzellik sayfalarımızda ise ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden yüzdeki leke, sivilce izleri ve istenmeyen tüylerin yok edilmesine, kaş ve kirpik ekiminden saç ekimine kadar sizi aynalarla barıştıracak bilgilerle buluşacaksınız.

Kozmo Market Bölümü’nde ise güzelliğiniz, bakımınız ve vücut temizliğiniz için gerekli olan ürünler konusunda bilgilere erişebileceksiniz.

SAĞLIKLI TATİL, SAĞLIKLI MODA VE SAĞLIKLI EVLER

Portalımızın ismi “Sağlığım İçin Herşey” olunca, Sağlıklı Tatil, Sağlıklı Moda, Sağlıklı Evler bölümünü de unutmak olmaz. Yoga, meditasyon, kaplıca tedavisi sunan, iklimiyle ruh ve beden sağlığına iyi gelen tatil alternatiflerinden,  sağlığa zarar vermeyen materyallerden üretilen giysilere ve yalıtımından kullanılan malzemeler, boya seçimi başta olmak üzere sağlıklı yaşama imkanı sonun konutlara kadar geniş yelpazedeki ihtiyaç duyabileceğiniz her bilgi bu sayfalarımızda olacak.

TÜRKİYE’DE BİR İLK: ENGELLİ SAĞLIĞI SAYFASI

Türkiye’de bir ilke imza atarak açtığımız “Engelli Sağlığı” sayfamız aracılığıyla ise Türkiye’de milyonlarca  engellinin ve yakınlarının sağlıkla ilgili problemlerine, ihtiyaçlarına elimizden geldiğince yer vermeyi amaçlıyoruz.

SAĞLIK PORTALI BİR EKİP İŞİDİR!

Sağlığım İçin Herşey daha bir proje halinde beynimde iken beraber yola çıktığımız,  eski haber Müdürümüz gazeteci  Güzin Yıldızcan’a, sağlık muhabirliğimizi yapan Demet Demirkır’a emekleri için çok teşekkür ediyorum. Bugün ise sağlık yayıncılığının, taşıması zevkli ama bir o kadar da sorumluğu ağır bayrağını yeni bir ekip onlardan teslim aldı.

Öncelikle portalımızı bilişim teknolojisindeki yeniliklere uyduran, yeni bir yüz ile sizlerle buluşmasını sağlayan Gökhan Tayşi’ ve Adpoint’e teşekkürlerimi sunarım.

Bütün bir yaz yazıların yeni portala taşınması için çalışan sağlık mubarimiz Fidan Poyraz’a teşekkür ediyorum. Bir diğer teşekkürüm de, vizyonuyla, bilgisiyle, deneyimiyle, fikirleriyle Sağlığım İçin Herşey markasını hep ileriye taşımamıza neden olan  Özel Projeler Danışmanımız, sevgili dostum Mehtap Erden’e.

RENKLİ ÜÇ KALP: ANNE, BABA VE ÇOCUK SAĞLIĞI

Sağlığım İçin Herşey’in logosundaki renkli üç kalp ise, anne, baba ve çocuk sağlığını simgeliyor. Yeni logomuzda pek çok dergi projesini birlikte hayata geçirdiğimiz art direktör sevgili arkadaşım Nuray Çiftci’nin imzası var. Ona da bu yaratıcı ve sağlıklı yaşamı simgeleyen logo için teşekkür ediyorum.

Gazetecilik, televizyonculuk bir ekip işidir. Projeler onu düşünenler, fikrinde yaratanlar kadar, gerçeğe dönüştürenlerin eseridir. Ekip arkadaşlarımla, danışmanlarımızla, bize dışardan emeklerini, yaratıcılıklarını verenlerle el ele hazırladığımız portalımızda sağlıklı yaşama dair herşeyi sizlere sunmak için çalışacağız.

Ve biliyoruz ki, sizlerden gelen eleştiri, öneri, görüş ve istekler bizleri çok daha ileriye götürecek. Günlerinizin sağlıkla ve neşeyle geçmesi dileğiyle…

Esra Kazancıbaşı Öztekin

esrako@gmail.com


İçeriği Paylaşın