“Yurt Dışında Daha Çok Hastane Yatırımı Yapmak Hedefimiz”


Bizi Takip Et


Op. Dr. Mehmet Söyler

Batıgöz Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

“2010 yılından beri Türk sağlık teknolojisini yurt dışı merkezlerimize ulaştırarak, Romanya, Erbil ve Süleymaniye’de, sonra da Kiev’de bu yapılanmayı gerçekleştirdik. Romanya Bükreş’te, Irak Süleymaniye ve  Erbil’de, Ukrayna Kiev’de hastanelerimiz var. Hollanda Amsterdam’da ise ofis, ön muayene merkezimizle hizmet vermekteyiz.

Batıgöz Hastanesi (Erbil, Irak)

Yurt dışında daha çok hastane yatırımı yapmayı hedeflemekteyiz. Amsterdam örneğinde olduğu gibi yurt dışında yaşayan hastaları bilgilendirip Türkiye’deki merkezlerimize yönlendirme yapan yeni hasta bilgilendirme merkezleri kurmayı da amaçlıyoruz. Özellikle Avrupa genelinde mutlaka ön muayene merkezi açmayı planlıyoruz. İlkini Hollanda Amsterdam’da hizmete sunduğumuz merkezimizin ikincisini İngiltere’de açıyoruz. Bunları Almanya ve diğer ülkeler takip edecek.

Batıgöz Hastanesi (Bükreş, Romanya)

Romanya Bükreş’teki göz hastanemizde 18’i hekim, 8’i hemşire toplam 60 kişi çalışıyor. Irak Süleymaniye Batıgöz Hastanesi’nde ise 8 hekim, 8 hemşire toplam 55 çalışanımız var. Irak Erbil’deki hastanemiz 8 hekim, 8 hemşire toplam 40 personel ile, Ukrayna Kiev’deki hastanemiz ise 7 hekim, 7 hemşire toplam 21 çalışanla hizmet veriyor. Hollanda Amsterdam’deki ofis ve ön muayene merkezinde ise 1 optometrist ve 1 personelimiz bulunuyor.

Batıgöz Hastanesi (Bükreş)

TÜRKİYE’DEKİ MERKEZLERİMİZE DE YURT DIŞINDAN ÇOK HASTA GELİYOR!

Sağlık turizmi için Türkiye’ye gelen ayda ortalama 250 hastaya sadece İstanbul şubemizde lazer tedavisi yapıyoruz. Bunun dışında İzmir şubelerimize yaz aylarında yaklaşık 500 hasta geliyor. Hastalarımız ülkelerine döndüklerinde memnuniyetlerini bildirip bizleri başka hastalara öneriyorlar. Yani hastalarımızın memnuniyeti bizim için en büyük referans.

Ülkemiz özellikle sağlık alanında dünya çapında çok ileri bir noktada. Aynı teknolojilerle yurt dışındaki merkezlerde de Türk doktorlarımız tecrübe ve becerilerini hasta tanı ve tedavilerinde kullanarak çok başarılı sonuçlara imza atıyorlar. Doktorlarımız dünyanın her yerinde bilimsel kongrelere katılarak deneyimlerini dünya doktorlarıyla paylaşıyor ve daha çok hastanın fayda görmesine katkıda bulunuyorlar.

Esra Kazancıbaşı Öztekin

sagligimicin@gmail.com

Not: Bu yazı 26 Mart 2019 tarihinde Yenibirlik Gazetesinde yayımlandı.

Dünya Sağlık Sektörüne Türk Damgası Yazı Dizisinin 1. yazısı için aşağıdaki linke tıklayınız:


İçeriği Paylaşın